У Єгипті археологи виявили знахідку часів Стародавнього царства, якій 4 тис. років

13.10.2017 10:31 3

У Єгипті археологи виявили знахідку часів Стародавнього царства, якій 4 тис. років

Біля некрополя Саккара у Єгипті знайшли фрагмент обеліску з граніту часів Стародавнього царства. Представники спільної франко-швейцарської археологічної експедиції вважають, що половина із 2,5-метрової знахідки знаходиться під землею, пише The History Blog.

Обеліск був виконаний з масивної брили червоного граніту. Канавка навколо верхньої частини обеліска вказує на те, що він був спочатку покритий мідними пластинами або золотою фольгою, щоб віддзеркалювати сонце і яскраво світити протягом дня. Це - найбільший відомий обеліск епохи Стародавнього царства, передає Укрінформ.

Напис на одній стороні обеліска вказує, що він був присвячений представниці Шостої династії, Анхнесмерірі II, доньці першої давньоєгипетської візиря-жінки Небет, матері фараона Пепі II з Шостої династії. Вона жила в середині 23 століття до нашої ери.

"У правителів Шостої династії, як правило, було два невеликих обеліска біля входу в їх похоронний храм, але цей обеліск був знайдений трохи далі від входу до могильного комплексу Анхнесмеріри II", - сказав Мостафа Вазирі, генеральний секретар єгипетської Вищої ради у справах старовини. На його думку, обеліск був викрадений каменотесами через кілька століть після установки.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/68598/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ответы на основные вопросы о ЭЦП в системе электронного документооборота Конструкция арочного металлодетектора Как играть в мобильное казино: подробности В Житомире обыскали имама-чеченца в поисках оружия и экстремистской литературы Священики УПЦ відвідали полонених українських військових

Публикации