У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття», присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ

10.08.2017 19:12 0

У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття»,  присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ

Флешмоб проходив за участю архієрейських та кліросних хорів і складався з двох хорових композицій - це духовний гімн «Боже Великий, Єдиний» та многоліття «Святу Православну Українську Церкву...» з літургії Я. Яциневича.
Перший Всеукраїнський Собор відбувався з 14 по 30 жовтня 1921 року у Софії Київській. Він став особливою подією в українському духовному житті та сприяв появі нової музики, нових композицій, які увійшли до золотого фонду національної музичної культури і мистецтва.
З цієї нагоди Яків Яциневич (1869-1945), талановитий композитор і хоровий диригент, регент архієрейського хору Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, написав літургію, яку вважають вершиною української духовної музики ХХ століття.
За сприяння координатора музичної частини І Всеукраїнського Церковного Собору 1921 р. Кирила Стеценка (1882-1922), хор «Боже Великий, Єдиний» (муз. М. Лисенка, сл. О. Кониського) широко почав звучати як духовний гімн України у новій актуальній версії «Молитва за Україну».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Во Львове студентов программы по экуменизму обучат менеджменту Современная криптовалюта простым языком Відомості про релігійну та етнічну приналежність українців як виняток можуть передаватися в Європол Евроазиатский Еврейский Конгресс, учрежденный Украиной, Казахстаном и РФ, «ушел в прошлое» Блюда грузинской кухни с доставкой на дом в Харькове

Публикации