У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття», присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ

10.08.2017 19:12 0

У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття»,  присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ

Флешмоб проходив за участю архієрейських та кліросних хорів і складався з двох хорових композицій — це духовний гімн «Боже Великий, Єдиний» та многоліття «Святу Православну Українську Церкву…» з літургії Я. Яциневича.
Перший Всеукраїнський Собор відбувався з 14 по 30 жовтня 1921 року у Софії Київській. Він став особливою подією в українському духовному житті та сприяв появі нової музики, нових композицій, які увійшли до золотого фонду національної музичної культури і мистецтва.
З цієї нагоди Яків Яциневич (1869-1945), талановитий композитор і хоровий диригент, регент архієрейського хору Свято-Михайлівського Золотоверхого собору, написав літургію, яку вважають вершиною української духовної музики ХХ століття.
За сприяння координатора музичної частини І Всеукраїнського Церковного Собору 1921 р. Кирила Стеценка (1882-1922), хор «Боже Великий, Єдиний» (муз. М. Лисенка, сл. О. Кониського) широко почав звучати як духовний гімн України у новій актуальній версії «Молитва за Україну».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

УАПЦ обіцяє перевірку продажу монастиря УПЦ нарахувала 100 тисяч учасників ходи, поліція — 15 тисяч Большой ассортимент семян овощей и всего, что нужно для урожая На сайте Луганского университета УПЦ висит благодарность за «огромный вклад в дело победы нашей армии над ненавистной хунтой» Екс-депутат Житомирської міськради під виглядом клірика вимагає з людей гроші

Публикации