У Філарета є можливість через Синод УПЦ МП повернути собі духовні регалії, - митрополит Павло (Лебідь)

14.07.2019 17:29 0

У Філарета є можливість через Синод УПЦ МП повернути собі духовні регалії, - митрополит Павло (Лебідь)

Намісник Києво-Печерської лаври, член Синоду УПЦ МП митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павло (Лебідь) в інтерв'ю виданню "Сьогодні" розповів про своє ставлення до церковних подій в Україні, зокрема до виходу Філарета не тільки з УПЦ МП, але і з ПЦУ, повідомляє "Релігія в Україні".

"З Філаретом ми зустрічалися багато разів, ще при покійному Блаженнішому Володимирі, з нагоди якихось засідань на державні свята. Я його не визнаю як патріарха, але визнаю його як Михайла Антоновича Денисенка. Це ввічливість по відношенню до іншої людини. І звертаюся я до нього як до людини. Він відлучений від церкви, але він таки не втратив образ людини, образ Божий, — сказав митрополит Павло. — Звісно, все це зібрання (УПЦ КП. – ред.) тримається на ньому, на його імені і його фінансах... Мені його як людину дуже шкода. Свого часу він був не гіршим митрополитом Київським. І я не стану його судити як людину. Так, я сьогодні засуджую його вчинки по відношенню до Церкви – то, що він зробив розкол. Але я хотів кілька разів зустрітися з ним. Я передав йому альбом, присвячений 30-річчю від дня відродження чернечого життя в Лаврі. Там є його фотографії, ми не викреслюємо його з історії нашої Церкви, яку він колись очолював, визнаємо його заслуги в ті дні, коли він дуже переживав за Церкву. Він дуже переживав і опікувався Києво-Печерською лаврою. Якби була така можливість, я б йому сказав: ви тепер бачите, що ви наробили".

Але, на думку владики Павла, у Філарета «є можливість покаятися і звернутися до Священного Синоду» УПЦ МП.

"Думаю, йому б повернули його духовні регалії. Це моя особиста думка. Я хоч і постійний член Священного Синоду, але говорити за всіх не можу. Однак особисто вважаю, що йому повернули б його духовні регалії".

На запитання, чи визнали б Філарета в УПЦ МП митрополитом, владика Павло відповів: "Не тільки митрополитом. І з титулом колишнього Блаженнішого. Адже він був главою Української Православної Церкви. Для нього це було б найбільше досягнення. Не збереження патріаршого куколю на голові, а повернення до Царства Небесного. Ми не знаємо, як і що буде, але у Бога більше ласки, ніж у Філарета, у мене та інших людей".

На переконання митрополита Павла, Патріарх РПЦ Кирило "не втручається в наші внутрішні справи" (в 2011 році митрополити УПЦ МП Павло і Олександр висловлювали невдоволення втручанням співробітників Патріарха Кирила у внутрішні справи УПЦ МП — ред.).

За словами владики Павла, УПЦ МП поминає на Службах Патріарха Кирила, "але те ж саме вимагає Томос і від ПЦУ" (насправді, у Томосі про автокефалію ПЦУ говориться інше: «відтепер Митрополит Київський і Всієї України, здійснюючи Богослужіння, поминає «Усiх Єпископів Православних» (тобто єпископів ПЦУ — ред.), а сонм найсвятіших Архиєреїв при ньому поминає його ім'я як Першого та Предстоятеля Найсвятішої Церкви в Україні», а особисто Предстоятель ПЦУ «повинен поминати за давніми Переданнями святих Отців наших Вселенського Патріарха, Блаженніших Патріархів та інших Предстоятелів помісних Православних Церков, у ряду Диптихів, згідно з канонічним порядком» — ред.).

Також, за твердженням владики Павла, "Ми ні від кого не залежимо. Сьогодні ми, як справжнісінька автокефальна Церква, можемо відкривати парафії і за кордоном, що і робимо. Ось в Гамбурзі купили за 1 євро католицький храм без права перепродажу, і наші священики проводять там православні Служби" (насправді, цей храм знаходиться у юрисдикції європейських єпархій РПЦ — ред.).

На запитання журналістки, "якщо у нас і так всі права є, чому не закріпити їх юридично" (тобто автокефалію від РПЦ), митрополит Павло сказав: "Нам потрібно чекати свого часу, як це було в багатьох інших зарубіжних Церквах... Повинні змінитися кілька поколінь. І тільки в спокійніший час можна буде говорити про якийсь інший статус нашої Церкви".

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/76498/

Следующая новость
Предыдущая новость

Соціологи: українці все більше схиляються до створення помісної Церкви Глава УГКЦ відвідав скаутський табір і закликав молодь и церкву "разом працювати і йти в ногу" Заказ курсовой работы по выгодным условиям Установка газа на авто: нюансы о которых нужно знать заранее Сделать праздник запоминающимся поможет «Yes!Catering»

Публикации