У Франції не можуть дійти згоди щодо того, як має виглядати відновлений шпиль Нотр-Дама

16.11.2019 7:22 0

У Франції не можуть дійти згоди щодо того, як має виглядати відновлений шпиль Нотр-Дама

Генерал Жан-Луї Жоржелен, який наглядає за реконструкцією Собору Паризької Богоматері у Парижі, та архітектор Філліп Вільньов посперечалися щодо того, як має виглядати відновлений шпиль собору — сучасно чи так, як у середньовіччі.

Про це повідомляє НВ.

Суперечка щодо дизайну шпиля собору виникла на засіданні комітету з питань культури Французької Національної Асамблеї увечері в середу.

«Щодо головного архітектора, я вже пояснив, що він повинен закрити рот», — відрізав генерал Жоржелен, повідомляє агенція AFP.

Пізніше він додав, що всі учасники процесу повинні «рухатися вперед у мудрості, щоб ми могли спокійно зробити найкращий вибір для Нотр-Дама, для Парижа, для світу».

Остаточне рішення щодо вигляду шпиля буде ухвалено у 2021 році, додав він.

Того ж дня канал France 3 TV показав сюжет зсередини Собору Паризької Богоматері, у якому видно і місце, де колись був шпиль храму, і згорілий дах, і уламки та сміття, що лежать на підлозі.

Минулого місяця архітектор Вільньов сказав телеканалу RTL: «Або я відновлю його таким самим, як він був … або вони зроблять сучасний шпиль і це зробить хтось інший».

Пожежа в одному з найвідоміших символів французької столиці Нотр-Дам спалахнула у квітні, знищивши шпиль та дах собору, а також багато пам’яток мистецтва.

Впродовж доби після пожежі було зібрано сотні мільйонів євро на відновлення храму.

Президент Франції Еммануель Макрон встановив п’ятирічний термін для реалізації величезного проєкту реставрації.

Деякі експерти попереджають, що ця мета може бути надто амбітною. Архітектор Вільньов раніше говорив, що єдиний спосіб її досягти — це відновити шпиль собору точною копією того, який знищив вогонь.

Але президент Макрон і генерал Жоржелен вважають, що новий шпиль має бути «сучасним».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/inheritance/77815/

Следующая новость
Предыдущая новость

Лучшая мужская обувь на любой случай Оригинальные игровые машины для тех, кто любит побеждать Вулкан казино — развлечения для каждого Основы капитального ремонта в квартире Такси «Лекс» в Киеве – заказывайте в интернете

Публикации