У Томосі не буде вказано, коли українцям святкувати Різдво, - речник УПЦ КП

11.11.2018 21:09 0

У Томосі не буде вказано, коли українцям святкувати Різдво, - речник УПЦ КП

Російські ЗМІ без наведення доказів чи посилань, поширювали неправдиві чутки про “новий стиль” церковного календаря єдиної Помісної Української Православної Церкви.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав речник Української Православної Церкви Київського Патріархату, архиєпископ Євстратій Зоря, передає УНН.

“Цілком очевидно, що це є інформаційна диверсія, яка напередодні важливих подій повинна посіяти суперечки та недовіру серед православних в Україні. Адже відомо, що ідея переходу на новий стиль має не лише прихильників, але і численних переконаних опонентів”, — написав архиєпископ.

Речник УПЦ КП зауважив, що в минулому низка прикладів адміністративного впровадження нового стилю приводила до поділу в Церквах, навіть до розколів, що тривають десятиліттями.

“Тож цілком офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується і не розглядається у процесі об‘єднання та у зв‘язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося”, — підкреслив він.

На думку речника УПЦ КП, дезінформація та “фейки” поширює Москва.

“Поширення інформації про нібито впровадження у зв‘язку з наданням Томосу "нового стилю" — є лише інформаційною провокацією з московським корінням”, — вважає архиєпископ.

Він нагадав, що минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, і всі, хто бажають святкувати цього дня згідно зі своїми переконаннями, мають можливість робити це, а питання Томосу та автокефалії з цим не пов‘язане.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/73441/

Следующая новость
Предыдущая новость

Секрет популярности слот автоматов на просторах всемирной паутины Защити свой телефон от вирусов Не знаете, как достигнуть успеха в своем бизнесе, то вам необходимо высококачественное продвижение сайта Надгробия и похоронная атрибутика из гранита У столичному Відкритому православному університеті відбудеться лекція афонських ченців

Публикации