У столиці проходить ХІ з’їзд військових капеланів УГКЦ

13.12.2017 13:13 6

У столиці проходить ХІ з’їзд військових капеланів УГКЦ

Протягом трьох днів сто військових капеланів, які пройшли зону АТО, під проводом владики Михаїла (Колтуна), керівника Департаменту військового капеланства УГКЦ, обмінюватимуться досвідом та намагатимуться знайти відповідь на ті актуальні виклики, з якими зараз зіштовхуються.
На початку З’їзду глава Української Греко-Католицької Церкви верховний архієпископ Святослав під час своєї проповіді наголосив на тому, що «маємо наполегливо добиватися цілі ‒ забезпечувати і зберігати мирне небо та мирний шлях».
«Цікаво, що в сьогоднішньому Євангелії (Лк. 19, 37-44.‒ Ред.) Ісус Христос говорить дуже глибоку фразу, яку ми часто забуваємо: “Чому ти, місто, не зрозуміло дороги, яка веде до миру?” Дорога до миру полягає в тому, щоб зрозуміти час відвідин Бога. Що це за відвідини? Це момент, коли Всевишній навідується до свого народу, це засвідчення присутності Бога поміж усім народом. Адже Бог є джерелом миру. А те, що люди не розуміють, не бачать і не хочуть Божої присутності, веде до знищення», ‒ переконаний предстоятель Церкви.
«Військовий капелан ‒ це знак присутності Бога в нелюдських обставинах. Наша місія ‒ бути свідком того, що Бог навідується до свого народу, а також показати Україні дорогу до миру. Якщо наш народ не зрозуміє дороги до миру, то Христос буде плакати над нами так, як плакав над Єрусалимом!» ‒ зазначає глава УГКЦ.
Священик Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту військового капеланства, розповів, що цей З’їзд є особливим, адже він перший, на якому присутні 32 капелани, які офіційно працевлаштовані у військових частинах.
«На З’їзді ми, військові капелани, заслухаємо, як відбувається служіння військових капеланів у трьох силових структурах: у Збройних силах України, у Національній гвардії України і Державній прикордонній службі України. Крім того, З’їзд передбачає конференцію військових капеланів, на якій ми розглянемо історичний ракурс військового капеланства, ідентичність служіння військового капелана та характер відносин Церкви і Держави. Навіть більше, ми розглянемо міжконфесійне середовище, в якому опинився капелан, тобто як саме він може послужити для всіх», ‒ зазначив о. Любомир Яворський.
Окрім цього, на З’їзді духівники говорять про специфіку соціального служіння, особливо про допомогу сім’ям загиблих військовослужбовців, а також про тонкощі міжконфесійного служіння, фундамент якого такий: «Капеланське служіння у поліконфесійному середовищі: опікуватися всіма, сприяти іншим, служити своїм». У рамках таких обговорень в останній день З’їзду до капеланів навідається по одному представнику від Української Православної Церкви Київського Патріархату, Римо-Католицької Церкви та протестантів (п’ятдесятників і баптистів), щоб вони якнайбільше розповіли про специфіку їхніх конфесій.
На З’їзді також є представники Міністерства оборони України, Генерального штабу ЗСУ, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби Україні, які також долучалися до організації заходу.
Греко-католицькі капелани одні з перших підтримали ЗСУ у 2014 році. В УГКЦ наразі є 161 військовий капелан, а з початку АТО Церквою було здійснено понад 600 ротацій.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Вулкан игровые автоматы на деньги — только для смелых Шнековый насос Aquatica – отличный выбор по разумной цене Передайте свою любовь сквозь время и пространство! Цветы курьером в Киеве Наращивание волос с помощью тресс Компания, предлагающая различные полиграфические услуги

Публикации