У столиці відкриється виставка копій стінопису дерев'яних церков Галичини Юрія Химича

19.03.2018 21:24 12

У столиці відкриється виставка копій стінопису дерев'яних церков Галичини Юрія Химича

У квітні 2018 року виповнюється 90 років від дня народження видатного українського художника-шістдесятника Юрія Химича (1928-2003). Архітектор за фахом, Юрій Химич створив кілька тисяч графічних аркушів, присвячених історичним містам та пам'яткам архітектури України, Росії, Польщі, Угорщини, Латвії, Литви, Естонії, Фінляндії.
На відзначення 90-ї річниці від дня народження Юрія Химича Національний заповідник "Софія Київська" спільно з галереєю "КалитаАртКлуб" підготували велику виставку творів художника з фондів заповідника та збірки родини художника.
З-поміж величезної спадщини Юрія Химича для показу обрано пам'ятки дерев'яної церковної архітектури Галичини і Закарпаття, 16 з яких у 2013 році були внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Крім того, вперше після великої перерви широкому загалу будуть представлені копії стінопису дерев'яних храмів Потелича і Дрогобича, виконані Юрієм Химичем у 1958-60 рр. під час його роботи у відділі історії українського мистецтва Академії будівництва і архітектури УРСР для ілюстрування шеститомної Історії українського мистецтва (1966-70). Також ці копії використовувалися для ілюстрування монографій відомих мистецтвознавців Людмили Міляєвої та Павла Жолтовського, присвячених монументальному живопису України.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Интерактивное казино 777 приглашает отдохнуть с шиком Блюда грузинской кухни с доставкой на дом в Харькове Подборка фильмов про врачей: торрент-файлы по категориям Общественная деятельность Юрия Крука Отели с конференц залами в Киеве

Публикации