У столиці відкривається виставка Матвія Вайсберга «Старі-нові Сім днів»

21.02.2018 17:03 9

У столиці відкривається виставка Матвія Вайсберга «Старі-нові Сім днів»

Історія створення світу, якою розпочинається Біблія, надихнула у 1999 році Матвія Вайсберга на створення циклу робіт під назвою «7 днів». Через 18 років художник повертається до цієї біблійної історії і пропонує нове прочитання.
Чому старі-нові? Чому «Сім днів»? Розповідає Матвій Вайсберг: «Влітку 1995 року у книжковому магазині в німецькому місті Кобург я придбав невеликий альбом під назвою «Іудаїзм у мистецтві». Серед усіх картин, що були репродуковані в ньому, найбільше враження на мене справили ілюстрації до так званої «Сараївської агади» – сефардського рукопису XIV сторіччя. Мова йшла про Створення в його біблійному викладі.
Кілька років я не знав, що з цим враженням робити, поки у 1999 році не створив послідовно дві великі серії – графічну на 49 листів, і живописну, що складається з семи великих двометрових робіт під умовною назвою «7 днів».
З тих часів раз на декілька років, переважно взимку, я повертаюсь до цієї теми, в основному графічними роботами, на цей раз гравюрами на лінолеумі, надрукованими як в чорно-білому варіанті, так і інверсією – білою фарбою на чорному папері.
Займатися цією справою мені не набридає, як не набридає вченому-космологу вивчати питання створення світу; я щоразу виявляю щось нове у відбитках чи малюнках, присвячених цій темі, і нескінченна циклічність цих дій може бути розірвана лише внаслідок кінечності життя автора».
Живописець Матвій Вайсберг є також автором серії картин "Стіна". Художник брав участь у Євромайдані і написав 28 робіт, присвячених подіям осені 2013-весни 2014 років.
Адреса: Французький інститут в Україні (Київ, вул. Олеся Гончара, 84).

Вхід вільний. Виставка триватиме до 13 березня 2018 р.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Пенопласт по низким ценам в Харькове Основые тренды в тайской косметики 2018 Приобрести качественные поворотники для дверей Глава пресс-службы УПЦ: «Предательство Порошенко было наиболее болезненным» Екс-депутат Житомирської міськради під виглядом клірика вимагає з людей гроші

Публикации