У столиці відбулася всеукраїнська конференція «Державний орган у справах релігії в Україні: історія і сучасність»

21.06.2018 12:35 3

У столиці відбулася всеукраїнська конференція «Державний орган у справах релігії в Україні: історія і сучасність»

Проходила конференція також за сприяння кафедри релігієзнавства філософського факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. Ректор Леонід Губерський радо вітав учасників у залі засідань вченої ради університету.
Протягом конференції висвітлювалися теми ефективної взаємодії державних органів, вчених і релігійних конфесій.
Зокрема, Андрій Юраш, к. політ.н., директор Департаменту у справах релігії та національностей, розпочав з доповіді про головні віхи і форми існування цього органу влади. Д. філос. н., проф. Людмила Филипович розповіла про діяльність релігієзнавців у сфері державно-конфесійних відносин. Віта Тітаренко, к. філос. н., доц., розказала про співпрацю науковців і держпосадовців на прикладі Департаменту у справах релігії і національностей та Відділення релігієзнавства ІФ НАН України. Керівник департаменту УГКЦ, к. юр. н., митрофорний протоієрей Олекса Петрів висловив свою думку про місію центральних органів виконавчої влади у справах релігії з церковного погляду. Резонансними стали факти з доповіді к. істор. н. Ігоря Козловського про релігійну ситуацію на окупованих територіях Донецької області. Шейх Емад Абу Алруб, президент Українського центру діалогу та комунікацій, закликав до співпраці та розповів про досвід взаємодії мусульманських релігійних організацій із Департаментом у справах релігій і національностей. Представник Церкви саєнтології Катерина Манаршек доповідала про досвід визнання саєнтологів у Європі. Муфтій Саід Ісмагілов закликав до рівності і ставлення до усіх конфесій (не тільки «традиційних», а і нечисельних) без дискримінації, так, щоб були враховані усі голоси і пропозиції.
Програма конференції складалася з трьох пленарних засідань, під час яких було виголошено багато пропозицій і практичних думок.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Игровые автоматы нового поколения от казино Вулкан Что нужно сделать перед началом новых отношений Идеальный праздник без хлопот от The Catering Такси «Лекс» в Киеве – заказывайте в интернете Увлекательные азартные игры 777 бесплатно

Публикации