У столиці вперше представлять ікону Григорія Честахівського «Скорботна Богородиця»

12.11.2018 14:59 30

У столиці вперше представлять ікону Григорія Честахівського «Скорботна Богородиця»

Ікона була нещодавно віднайдена, а після експертизи та реставрації стало зрозуміло, що це робота Честахівського. До цього було відомо лише про одну ікону авторства Григорія (Гриця) Честахівського – близького друга Тараса Шевченка, людини, яка опікувалась упорядкуванням спадщини поета.
Честахівський, ймовірно, писав «Скорботну Богородицю» у період свого навчання і проживання у Новій Празі – військовому поселенні теперішньої Кіровоградської області. Нерозгадана досі таємниця полягає в особливостях написання роботи: вона поєднує елементи східної та західної традиції іконопису, але писав Честахівський її вірогідніше за все з ікони «Mater Dolorosa», так окремі елементи полотна (напис, шрифт, манера виконання) характерні для католицької традиції.
На презентації розкажуть, як віднайшли цю ікону і яка її мистецька цінність, як проходив процес реставрації та з якими непередбачуваними обставинами довелось зіткнутись спеціалістам, як і де зберігалась ікона трьома поколіннями родини власників та як вони ховали її від нацистів під час Другої Світової війни.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Новый Год на Мальдивах – мечта, которая становится реальностью Священики УПЦ відвідали полонених українських військових Развлечения и заработок на ведущем игорном ресурсе Высококвалифицированные стоматологические услуги в Киеве Стабилизированный мох из Норвегии

Публикации