У Софії Київській знайшли нові фрагменти фресок і мозаїк

24.11.2019 22:48 0

У Софії Київській знайшли нові фрагменти фресок і мозаїк

Вивчаючи залишки одного із храмових стовпів першої половини XI століття, археологи знайшли нові фрагменти фресок і мозаїк. Про це повідомляє Хмарочос.

Дослідження здійснювали як етап розробки нового проектного рішення для внутрішнього простору Національного заповідника «Софія Київська».

Залишки стовпа розкопали під час археологічних робіт ще у 1939 році. У 1950-х роках навколо них зробили світловий ковпак, який зберігся донині. Утім, наразі вчені шукають новий спосіб експонування історичних деталей собору, більш адаптований до сучасного відвідувача, каже науковий співробітник заповідника, доктора наук Тимур Бобровський.

За словами дослідника, археологи виявили чимало нових деталей, яких не помітили попередники у 1939 році. Зокрема, знайшли залишки фрагментів фресок і мозаїк, фрагменти скляних посудин, виявили підлогу кількох рівнів, давні фундаменти тощо.

Усе знайдене передадуть до фондів заповідника. Культурний шар законсервують до тих пір, поки не розроблять нового рішення для його експозиції.

Швидкість розвитку проекту нової експозиції Софії Київської залежатиме, зокрема, від фінансування заповідника.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/77909/

Следующая новость
Предыдущая новость

Чем хорош пленочный теплый пол под ламинат Сочетание цветов в одежде У Криму священик УПЦ благословив російських окупантів "на захист державного кордону РФ" Индивидуальный трансфер из аэропорта «Суварнабхуми» Близкий к РПЦ телеканал продолжает культивировать украинофобию

Публикации