У Салецького обманним шляхом вилучили документи щодо реєстрації громад ПЦУ

01.11.2019 3:33 0

У Салецького обманним шляхом вилучили документи щодо реєстрації громад ПЦУ

У начальника Управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігоря Салецького вилучили документи у двох справах про реєстрацію громад ПЦУ у смт Вапнярка та селі Новоживотів Оратівського району Вінницької області.

Про це Салецький повідомив у Facebook, пише Релігійна правда.

За його словами, 30 жовтня він мав бути присутнім на судовому засіданні у смт.Тростянець, тому за кілька днів до того на допиті у слідчої Воронюк С.В. звернувся з клопотанням, щоб виїхати за межі Вінниці.

Слідча офіційно погодила Салецькому виїхати до смт.Тростянець. І поки чиновник був у від’їзді, слідча прибула на його робоче місце в Управлінні з двома працівниками поліції і рішенням Вінницького міського суду від 15 жовтня (тобто рішення 2 тижні тому), щоб вилучити документи у двох справах – смт.Вапнярка та с.Новоживотів Оратівського району, повідомив Салецький.

“Знаючи, що у мене судове засідання, слідча у будь-який спосіб намагається відсторонити мене від участі у судових засіданнях, де я як керівник повинен відстоювати позицію державного органу”, – зазначив Салецький.

Він додав, що по цим населеним пунктам слідча Воронюк вже приходила до нього 26 вересня з ухвалами Вінницького міського суду від 17 та 19 вересня, в яких суд зобов’язав його надати доступ до документів реєстраційних справ цих релігійних громад.

“Мною 04.10.2019 року підготовлено та надано слідчій всі документи реєстраційних справ, які знаходяться в управлінні, після чого слідча Воронюк почала вимагати документи, які не передбачені ухвалами Вінницького міського суду. У клопотанні по останній ухвалі слідча Воронюк стверджує, що я нібито не давав їй доступ до документів. Все роблять для того, щоб заблокувати мою участь у судових засіданнях”, – наголошує Салецький.

Він додав, що обшук у його кабінеті розпочався о 10:30, а завершився тільки о 21:40. Усі документи було вилучено.

o 10 жовтня вінницький міський суд відсторонив начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького від посади на 2 місяці – до 8 грудня.

o Таке рішення суд ухвалив із подачі ГУ Нацполіції та прокуратури Вінниччини, куди звернувся керівник Вінницької єпархії РПЦвУ Варсонофій та голови релігійних громад цієї церкви у Луці-Мелешківській та Великій Кісниці.

o Салецькому закидають “неправомірні дії” під час реєстрації релігійних громад сіл Лука Мелешківська та Велика Кісниця, які з РПЦвУ перейшли до ПЦУ, тобто змінили підлеглість.

o Відсторонення Салецького на догоду МП могло зупинити процес розгляду справ у 35 судах, де за його участі релігійні громади вирішують спори про зміну конфесійної підлеглості.

o Водночас раніше 32 суди різних інстанцій уже визнали правомірними дії управління під час реєстрації громад ПЦУ, які змінили конфесійну приналежність з РПЦвУ на ПЦУ.

o 18 жовтня Вінницький апеляційний суду визнав недійсним рішення міського суду, згідно з яким Ігоря Салецького відсторонили від виконання обов’язків.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/state/church_state_relations/77627/

Следующая новость
Предыдущая новость

Настоящее масло тмина по выгодной цене Как обезопасить дом от взлома Онлайн казино Эльдорадо: как обойти блокировку Перший в Україні пам’ятник воїнам Кримського ханства та їх українським союзникам встановлений на Чернігівщині Рыба под маринадом классический рецепт минтай

Публикации