У РПЦ заявили, що суть листа Патріарха Філарета в ЗМі передана неграмотно

01.12.2017 10:04 6

У РПЦ заявили, що суть листа Патріарха Філарета в ЗМі передана неграмотно

РІСУ отримала коментар голови ВЗЦЗ митрополита Волоколамського Іларіона в зв'язку з поширенням в ЗМІ невірної інформації про звернення Предстоятеля УПЦ КП Патріарха Київського і всієї України Філарета до Собору РПЦ.

Повний текст коментаря митрополита Іларіона, який поширив Синодальний відділ РПЦ із взаємин Церкви з суспільством і ЗМІ.

«На жаль, агентство Інтерфакс в своєму повідомленні неграмотно передало суть листа, спрямованого колишнім митрополитом Київським і всієї України Філаретом на адресу Святішого Патріарха Кирила та єпископату Російської Православної Церкви.

Поняття «помилування» не входить в канонічний лексикон Православної Церкви і не було вжито в отриманому листі. У ньому містилося прохання про скасування «всіх рішень, в тому числі про погрози і відлучення ... заради досягнення Богом заповіданої світу між єдиновірними православними християнами і примирення між народами». Лист завершувалося словами: «Прошу вибачення у всьому, чим згрішив словом, справою і всіма моїми почуттями, і так само від серця щиро прощаю всім».

Ці слова були сприйняті членами Архієрейського Собору як свідчення готовності розпочати переговори про подолання сумного поділу, що триває чверть століття. Саме для ведення переговорів, а зовсім не для якогось «помилування», Собором була сформована комісія.

Вважаю важливим, щоб ті особи, які будуть в подальшому залучені в переговори, не реагували на спотворену подачу церковних рішень в засобах масової інформації. Офіційна позиція Церкви відображена у визначеннях, прийнятих церковною владою і публікуються Церквою на власних інформаційних ресурсах».

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/69208/

Следующая новость
Предыдущая новость

Азино 777 в 2021 году: доступ, игры, турниры Большой выбор качественных электрокаминов от мировых производителей Херсонці: боєць АТО повісився після сповіді у священика УПЦ Священник УПЦ в Крыму просит оккупационные власти открыть нудистский пляж УПЦ угледіла в парламенті ще один "антицерковний законопроект"

Публикации