У Римі за участю УГКЦ вручать нагороду примирення Капітули польсько-українського поєднання

26.09.2017 19:50 0

У Римі за участю УГКЦ вручать нагороду примирення Капітули польсько-українського поєднання

Напередодні вручення нагороди, 11 жовтня, відбудеться молитва на гробі св. папи Івана Павла ІІ у соборі Святого Петра у Ватикані (початок о 08:30), а на 12:00 у прес-центрі Ватиканського радіо заплановано прес-конференцію. У прес-конференції візьме участь владика Святослав. О 16:00 в Українській папській колегії святого Йосафата розпочнеться міжнародна конференція на тему «Kатолицька Церква в процесі діалогу i польсько-українського примирення».
12 жовтня учасники заходу матимуть нагоду взяти участь в месі, яку очолить Папа Франциск в папській базиліці Санта Марія Маджоре. Вручення нагород примирення відбудеться о 18:30 в Українській папській колегії святого Йосафата (Passeggiata del Gianicolo, 7).
Капітула польсько-українського поєднання нагороджує особистості та організації, які своєю діяльністю сприяють порозумінню між народами Центрально-Східної Європи. Першу нагороду було вручено папі Івану Павлу ІІ. За останні роки лауреатами нагороди стали журналісти, суспільні діячі, історики, режисери, артисти, редакції газет, культурні установи, президія Конференції Єпископату Польщі, католицькі інформаційні агенції.
Місцем проведення цьогорічного нагородження обрано Рим, оскільки саме тут рівно 30 років тому (8-17 жовтня 1987 року) відбулася зустріч представників єпископату Польщі та Синоду Української Греко-Католицької Церкви, під час якої було проголошено Декларацію про польсько-українське прощення та примирення.
Конгрегація для Східних Церков нагороджується за підтримку цінностей, що об’єднують народи для побудови спільного майбутнього, у гармонії зі словами св. Івана Павла ІІ: «Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті усі будуть готові вище ставити те, що єднає, ніж те, що роз’єднує, щоб разом будувати майбутнє, засноване на взаємній повазі, на братній співпраці та автентичній солідарності».
Редакція Ватиканського радіо (польська, українська та словацька секції) нагороджується за об’єктивну передачу інформації і за пропагування міжкультурного діалогу в Центрально-Східній Європі, перемагаючи стереотипи та взаємні упередження.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Невероятный гемблинг на суперустройствах Вдохновение Муранского стекла — виниловая плитка Tarkett Murano Изготовление и установка памятников на могилу в Оренбурге Букмекерская контора, которая предоставляет выгодные условия Качественная печать картин на холсте с доставкой

Публикации