У римо-католиків сьогодні, у попільну середу, розпочинається Великий піст

14.02.2018 9:45 3

У римо-католиків сьогодні, у попільну середу, розпочинається Великий піст

Західна Церква має 6-тижневий Великий піст, оскільки суботи також вважає пісними днями. Щоб піст мав сорок днів, то до 36 днів основного посту Західна Церква у VII ст. додала ще чотири дні на початку посту, тому й починається піст у т. зв. Попільну середу – 14 лютого.

За традицією, що склалася ще в Латинській Церкві у VІІІ столітті, цей день одержав назву Попільна середа через стародавній обряд посипання голови попелом на знак покаяння. Попіл одержують, спалюючи пальмові галузки, що залишилися з торішнього свята Входу Господнього в Єрусалим. Потім його освячують, і священик посипає ним у формі хреста голови парафіян.

Дотримуватися строгого посту Римо-Католицька Церква вимагає лише в Попільну середу, Страсну п’ятницю та Велику суботу. В інші дні у піст забороняється їсти м’ясо, але дозволені молочні продукти, яйця. Так зване «злагіднення» постів у Римо-Католицькій Церкві відбулося після Другого Ватиканського Собору (1962-65 рр.), адже піст для християни — це насамперед час віднови духу у молитві та вправляння у християнських чеснотах.

У період Великого посту не влаштовуються весілля та інші гучні урочистості.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/religious_holidays/70085/

Следующая новость
Предыдущая новость

Монтаж теплого пола: подготовительные работы Получение американской визы для украинцев быстро и безопасно Инвестиции в развитие гостиничного бизнеса Беларуси На Косівщині покійників до церкви переправляють канатною дорогою Официальный сайт казино Вулкан Делюкс для безопасного гемблинга

Публикации