У парламенті відкрилася фотовиставка «Києво-Печерська лавра. Історія та сучасність»

03.04.2018 19:19 3

У парламенті відкрилася фотовиставка «Києво-Печерська лавра. Історія та сучасність»

Європейським парламентом 2018 рік визначений роком Культурної спадщини в Європі. Підтримавши цю ініціативу, уряд України оголосив поточний рік Роком культурної спадщини.
Києво-Печерська лавра – найбільший і найвизначніший серед православних монастирів України. Перша літописна згадка про обитель відноситься до 1051 р. Саме тут знаходяться витоки українського мистецтва й літератури: зародилося літописання, яке заклало основу національної історичної науки, засновано першу на теренах України лікарню; написані ікони стали взірцем для розвитку іконописання, а зведені тут храми стали зразком для подальшого церковного будівництва в східнослов’янських землях; звідси бере початок перший вітчизняний університет – Києво-Могилянська академія.
В роки комуністичного правління патріотична громадськість України створила на території лаври музей, що нині носить назву Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Національне культурне надбання вдалося захистити від знищення і вилучення для вивозу за межі України. Нині фонди заповідника налічують близько 70 000 експонатів, серед яких є унікальні вироби XI–XVIII ст., в тому числі пов’язані з іменами визначних історичних осіб.
Експозиція працюватиме у кулуарах ІІІ поверху сесійного будинку парламенту (вул. Грушевського, 5) з 3 по 21 квітня 2018 року.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Как выиграть в Пари Матч игровые автоматы businesslink.org.ua? Известное Эльслотс казино на деньги Православный сайт со всей необходимой информацией Как не ошибиться, приобретая межкомнатные двери? Лотерея Космолот - лучшие онлайн развлечения на ptclick.com.ua

Публикации