У мусульман Новий 1441 рік

31.08.2019 18:43 0

У мусульман Новий 1441 рік

Із заходом сонця 30 серпня в мусульман почався місяць Мухаррам, в перший день якого настав новий, 1441 рік за Хіджре.

Відлік часу за мусульманським календарем ведеться від дати одної з поворотних подій за всю історію ісламу – переселення (по-арабськи – «хіджри») пророка Мухаммада разом з однодумцями з Мекки, де в той час мусульмани були гнобленою меншістю, в Ястриб (пізніше це місто стало називатися Медіна – місто Пророка). На виконання наказу Всевишнього переселення це було скоєно в 622 році за григоріанським календарем (через 13 років після того, як пророку було послано перше Одкровення) для заснування незалежної ісламської держави.

Ввів у дію календар по Хіджре один із сподвижників Мухаммада – халіф Омар. І сталося це через 17 років після переселення.

В основі мусульманського календаря лежать 12 місяців місячного року, що містить 354 дня, а у високосний рік – 355 днів (нагадаємо, початком доби вважається не опівночі, а час відразу після заходу сонця). Місяць в місячному календарі – це період між двома молодиками. І саме кожного місяця (за допомогою безпосереднього спостереження за Місяцем) визначаються дати мусульманських свят і пам’ятних дат на кожен рік. Щорічно місячний календар «випереджає» сонячний приблизно на 11-12 днів. Тому дата настання нового року весь час змінюється.

Починається ж мусульманський місячний рік з першого дня священного місяця Мухаррам. У більшості мусульманських країн Новий рік не є святом, ніякого особливого значення цій події не надають і ніякі урочистості з цього приводу не проводяться.

В цей день у всіх мечетях читається проповідь про Хіджре. У багатьох країнах за традицією до заходу сонця мусульмани постять, а за досить скромною вечерею читають Коран і просять Аллаха про мир і благополуччя в своїх будинках.

Зате дуже багато для тих хто сповідує іслам означає Мухаррам. Це один з чотирьох місяців (Раджаб, Зуль-Каада, Зуль-хіджа, Мухаррам), протягом яких Аллахом заборонені війни, кровна помста, конфлікти і чвари. Це період покаяння і богослужіння. Після Рамадану це найкращий місяць для дотримання посту: тому, хто постить один день в Мухаррам, віддасться як за 30 постів. До того ж в цей період прийнято робити якомога більше для підтримки незаможних одновірців, жертвувати на благоустрій мечетей і взагалі здійснювати якомога більше добрих вчинків.

А перші десять днів місяця Мухаррам вважаються особливо благословенними для початку дуже важливих в житті кожної людини справ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/islam/77021/

Следующая новость
Предыдущая новость

Качественные просмотры на ютуб от живых людей Треккинг в Непале: что это и где заказать Особенности складских тележек Столешница из натурального камня Самое дешевое такси в Киеве

Публикации