У Макіївці представники «ДНР» відібрали Дім молитви, а на Черкащині підпалено намет місії «Світло на Сході»

09.07.2018 14:36 12

У Макіївці представники «ДНР» відібрали Дім молитви, а на Черкащині підпалено намет місії «Світло на Сході»

6 липня 2018 року близько полудня до церкви «Нове життя» у м. Макіївка приїхали сім представників влади самопроголошеної ДНР, серед яких були озброєні люди, і повідомили, що Дім молитви більше віруючим не належить.
Незважаючи на всі спроби переговорів, будівлю було опечатано. У приміщеннях церкви залишилося багато вартісного церковного обладнання.
Сайт баптистів України зазначає, що за чотири роки війни понад 700 городян отримали від церкви духовну і матеріальну допомогу. Щонеділі було багато охочих слухали Слово Боже, люди наверталися до Бога, кілька людей готувалися до хрещення. Крім духовної їжі, голодні отримували їжу, а нужденні – одяг та необхідні речі. На сьогодні 120 людей, які предсавляють баптистську церкву Макіївки, залишилися без Дому молитви. Пастор Олександр Мосейчук просить молитися про подальше Боже керівництво, особливу мудрість та бачення у тому, як далі вести церкву.
"Просимо підтримати у молитвах макіївську церкву «Нове життя», а також усі церкви, які здійснюють служіння у регіоні війни", − йдеться на сайті баптистів України.
Напередодні, 3 липня, опівночі у с. Ташлик Черкаської області невідомі підпалили місіонерський намет місії «Світло на Сході», в яку входять християни-баптисти. У результаті згоріла частина апаратури, реквізит для проведення занять з дітьми, література та меблі, а сам намет відновленню не підлягає.

У Макіївці представники «ДНР» відібрали Дім молитви, а на Черкащині підпалено намет місії «Світло на Сході»

За півроку до проведення євангелізації було домовлено із сільрадою і отримано письмовий дозвіл про те, що місія «Світло на Сході» має право встановити намет біля будинку культури і там проводити євангелізацію.
Команда працівників місії у складі 15 осіб заїхала у село в понеділок 2 липня. Наступного дня було встановлено намет і вже опівночі невідомі його підпалили.
Пастор місцевої церкви ЄХБ Володимир Скрипник розповідає, що цього дня був допізна біля намету, після чого виїхав у м. Сміла, що за 30 км. Ще не доїхав до дому, як йому зателефонували і повідомили: «Хтось підпалив намет. Викликай поліцію, пожежу ми вже майже потушили».
«За годину після мого дзвінка приїхали працівники поліції і склали акти, провели опитування всіх учасників євангелізації, перевірили дозволи», − розповідає служитель.
На другий день після підпалу управління Будинку культури дозволило продовжувати євангелізаційні заходи на ганку Будинку культури. Відтак 4 липня там вже проводити дитячі та молодіжні зустрічі. Співробітники місії налаштовані оптимістично – незважаючи на ці суттєві перешкоди, вони налаштовані проводити євангелізацію, як і планувалося, весь тиждень.
У свою чергу, місцева церква активно долучилася до праці. Віруючи взяли на себе приготування їжі та необхідну підготовку приміщення Будинку культури та прилеглої території.
Служитель розповідає, що це вже не перший підпал. Наприкінці січня цього року церква проводила дитячий християнський різдвяний захід у Будинку культури за погодженням сільською ради. І в цей же день у 21:00 згорів сарай біля Дому молитви. Як свідчить місцевий пастор, який має 20 років досвіду служіння у с. Ташлик, мешканці села "дуже складно реагують на насадження тут біблійного вчення і неохоче приймають Євангеліє".
Слід зазначити, що наприкінці червня відбулася чергова поїздка служителів українського братства ЄХБ до прифронтової зони на Донеччині. Особливим учасником цієї команди був Дерек Максвел, генеральний директор Слов’янського євангельського товариства (СЄТ) Великої Британії. Також у поїздці взяли участь Сергій Мороз, заступник голови ВСЦ ЄХБ, Володимир Іваницький та Геннадій Хижняк, котрі представляють відділ гуманітарних проектів Союзу ЄХБ.

У Макіївці представники «ДНР» відібрали Дім молитви, а на Черкащині підпалено намет місії «Світло на Сході»

З 21 червня проходила спільна зустріч служителів соціального сегменту Донецької та Луганської областей. У зустрічі взяли участь близько сорока відповідальних за соціальні проекти на Донбасі. Вони координують отримання та видачу соціальної допомоги через місцеві церкви. Під час зустрічі йшлося про перспективи проведення соціальних проектів, про нагальні потреби населення, а також про те, як була використана надана допомога. Зустріч проходила у центральній баптистській церкві м. Бахмут.
У рамках перебування на сході України команда побувала у Слов’янську, Бахмуті, Мирнограді та декількох інших населених пунктах. У селі Кам’янка учасники місії взяли участь у богослужінні та відвідали багатодітні сім’ї і вимушених переселенців. Команда також відвідала хлібопекарню у Мирнограді, яка знаходиться при місцевій церкві ЄХБ і здійснює допомогу людям, які проживають у прифронтовій зоні і поруч з лінією розмежування.
Сергій Мороз у поверненні з поїздки відзначає, що зараз існують величезні можливості для служіння церкви, коли благовістя поєднується з соціальними програмами. Проте користуються цієї можливістю не всі. Деякі з церков зосереджені на допомозі лише віруючим. Проте є сім’ї, які саме завдяки допомозі та підтримці віруючих почали відвідувати церкву.
«Великі потреби, яка є сьогодні на є на Сході України, не дозволяють опускати руки, адже багато населених пунктів у Донецькій і Луганській областях гостро потребують нашої допомоги, − розповів Володимир Іваницький. − Сподіваємося, що ця поїздка слугуватиме гарним продовженням спільної праці церков ЄХБ та Слов’янського євангельського товариства для поширення Царства Божого на цих територіях».

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Виробник «Valeotrikotage» ознайомить вас з чотирма перевагами дитячого трикотажу Один из популярных игровых порталов с видеослотами Рюкзаки для всей вашей семьи Профессиональный ремонт обуви У парламенті запропонували починати пленарні засідання з молитви "Отче наш"

Публикации