У Любліні закладено пам’ятну капсулу під будівництво пам’ятника блаженному Омелянові Ковчу

22.02.2019 20:22 9

У Любліні закладено пам’ятну капсулу під будівництво пам’ятника блаженному Омелянові Ковчу

Пам’ятник блаженному священномученику Омелянові Ковчу, якого ще називають «парохом Майданека», повстане на проспекті Мучеників Майданека поруч з Музеєм концтабору Майданек у польському місті Люблін.

Під час офіційного візиту Президента Петра Порошенка до Польщі, у Любліні у ці хвилини відбувається церемонія закладення пам’ятної капсули під будівництво пам’ятника праведнику України.

Постать отця Ковча є символом поєднання та примирення людей. Омелян Ковч був українським греко-католицьким священиком, що загинув в 1944 році у концтаборі Майданек у віці 60 років. Його відкритість до кожної людини, незалежно від національної чи релігійної приналежності особливо проявилися у найважчі часи Другої світової війни.

Перебуваючи у нацистському концтаборі Майданек, о. Омелян Ковч зберіг дух самопожертви, щоденно провадячи священниче служіння для ув’язнених.

На постаменті будуть слова отця Омеляна з його листа з Майданека у 1944 році:

«Тут ми всі рівні: поляки, євреї, українці, росіяни, латиші та естонці. Я єдиний священик серед них. Я навіть не можу собі уявити, як вони будуть тут без мене. Тут я бачу Бога, який є однаковим для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей. Можливо, наші церкви різні, але один і той же Великий і Всемогутній Бог веде нас усіх. Коли я молюся, кожен теж молиться... Вони вмирають по-різному, і я допомагаю їм пройти цей маленький місточок до вічності». Напис буде в трьох мовах: українською, польською, на івриті.

Нагадаємо, що 9 березня 2016 року відбувся візит Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава та Івана Васюника, голови Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, до Любліна, під час якого були досягнуті домовленості з владою міста щодо початку процесу підготовки та будівництва пам’ятника.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/74815/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ультрафиолетовая печать: какое оборудование используют и как это делают на самых необычных поверхностях Где купить медицинские маски Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Доставка красивых цветов в Ирпене Оригинальные подарки девушкам на 8 марта

Публикации