У Львові панахидою вшанували пам’ять розстріляних професорів

05.07.2018 20:04 6

У Львові панахидою вшанували пам’ять розстріляних професорів

3 липня 2018 року у студмістечку Національного університету «Львівська політехніка» відбулося поминання львівських професорів, розстріляних на Вулецьких пагорбах у липні 1941 року, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Після урочистого вшанування пам’яті загиблих відбулася Панахида за участі владики Володимира (Груци), Єпископа-помічника Львівської архиєпархії, капелана НУ «Львівська політехніка» о. Юрія Остапюка та капелана ЛМНУ ім. Данила Галицького о. Ігоря Хомічака, а також настоятеля львівського римо-католицького катедрального собору Успіня Пресвятої Богородиці о. Яна Нікеля.

Участь у заході взяли очільники області та Львова, представники Республіки Польща, академічні спільноти двох країн і громадськість міста.

На початку липня 1941 року нацисти, які тоді окупували Львів, затримали близько п’ятдесяти польський науковців та членів їхніх родин. Спеціальний підрозділ СС уклав список польських науковців, яких вважав ворогами нацизму. У ніч на четверте липня ув’язнених вивезли на тодішні вулецькі пагорби і розстріляли. Згодом тіла загиблих спалили, аби приховати сліди злочину. Сім років тому на місці масового вбиства коштом Львова та Вроцлава побудували меморіальний комплекс.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/71711/

Следующая новость
Предыдущая новость

Заходите на сайт казино Вулкан и играйте бесплатно Помощь адвоката в оспаривании отцовства Когда дизайн становится произведением искусства Профессиональная уборка квартир и помещений в Питере Установка газа на авто: нюансы о которых нужно знать заранее

Публикации