У Львові для незрячих встановлять макет Святоюрської гори

17.09.2017 15:22 9

У Львові для незрячих встановлять макет Святоюрської гори

Незрячі зможуть «побачити» Собор Святого Юра з цілим комплексом будівель довкола нього. У межах проекту «Львів на долонях» на Святоюрській горі встановлять макет, за допомогою якого люди з вадами зору на дотик дізнаватимуться, якою є споруда. Про це повідомляє "Zaxid.net".

Оксана Потимко – незряча уже майже тридцять років. Колись львівську Ратушу вона бачила очима, але раптово втратила зір і тепер має можливість знову «побачити» цю будівлю, але руками – на доторк.

«За майже три десятки років сліпоти я насправді забула, як виглядає світ довкола, я забуваю обличчя, я забуваю вигляд споруд. І от зараз, дякуючи цьому макету, я можу його обстежити руками на дотик і зрозуміти, що де є», – зізнається Оксана Потимко.

Для таких же незрячих, як і сама, Оксана Потимко започаткувала проект «Львів на долонях». Першим макетом стала Ратуша в мініатюрі, яка нині стоїть під оригіналом на пл. Ринок.

Другий макет, який щойно запрезентували, – Святоюрський комплекс. Тут буде відтворена не лише церква, а й прилеглі будівлі. Скульптори Василь Одрехівський та Мар'ян Король зберегли усі пропорції і врахували побажання від незрячих.

«Усі деталі є злегка заокруглені, щоб було комфортно торкатися і щоби незрячі могли якнайкраще пізнати розташування цих будівель. І тут є навіть маленький пам'ятник митрополиту Андрею Шептицькому. Ратуша була дуже деталізована, було видно всі елементи черепиці, всі вікна, а на другому макеті ми вже дещо узагальнювали, керуючись європейською практикою», – пояснює Василь Одрехівський.

Вартість такого макету – 150 тис. грн. Половину грошей дало місто, іншу половину - Міністерство культури. Модель віділлють у бронзі і обіцяють встановити у дворі Святоюрського комплексу уже у листопаді.

У найсміливіших мріях «Української спілки інвалідів» – такі міні-споруди усіх історичних будівель Львова.

«Це і колишній костел Бернардинів, нинішня церква святого Андрія, Успенський і Вірменський собори, Катедра, Оперний театр, Онуфріївський храм і Параскева П'ятниця, Арсенал, тобто мав би бути цілий комплекс», – пояснила Оксана Потимко.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_society/68277/

Следующая новость
Предыдущая новость

Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Информационный портал про Италию УКРИТА Качественный ремонт холодильников Большой выбор качественной женской обуви из натуральной кожи по доступным ценам Как выглядит венецианский карнавал

Публикации