У Кривому Розі видали розкішу збірку «Музейний простір: Збереження та презентація предметів юдаїкі»

12.01.2018 13:04 9

У Кривому Розі видали розкішу збірку «Музейний простір: Збереження та презентація предметів юдаїкі»

Світлана Піддубна, директор Музею і керівник організації «Кетер», зазначає: «Україна – держава багатонаціональна, тому наполегливо назрів процес переосмислення її минулого, пов’язаний, перш за все, з переосмисленням інтегрованої полікультурної історії етносів, які з давніх часів проживають на її території. В контексті цього, найбільш пильного вивчення вимагають історія і культура українських євреїв, оскільки, незважаючи на довготривале витіснення радянською владою, згадок про них, як про народ, що має значний історико-культурний багаж, їх внесок в соціально-економічний та суспільний розвиток України є досить вагомим».
Мета видання сформульована так - «видання є популярізацією знань про єврейську культурну спадщину», а його зміст описується так - «У збірнику опубліковані наукові праці – матеріали Всеукраїнського науково-практичного семінару «Музейний простір: збереження та презентація предметів юдаїки. Обмін досвідом» – доробки, що підготували вчені-історики, музейні працівники, сферою діяльності яких є дослідження минулого євреїв України, проблеми збереження та презентації юдейських артефактів в музейних колекціях».
Видатні вчені України помістили в книзі свої статті з різних аспектів актуальних питань модерного підходу до розуміння збереження єврейської спадщини:
- Микола Горох. Євреї та Торгсин (1930-1936);
- Ігор Дворкін. Українські євреї у багатоетнічній парадігмі історії України: довге ХІХ сторіччя
- Вікторія Мудріцька. Збереження та презентація предметів юдаїкі у Чернігівському історичному музеї імені В.В. Тарновського;
- Світлана Палатна. Срібна юдаїка XVIII-XX ст. у зібранні МІКУ;
- Ірина Сергєєва. Музей і Архів Єврейського історико-етнографічного товариства (1914-1929);
- Надія Уфімцева. Локальна історія через музейну колекцію;
- Юрій Чирва. Частка євреїв Катеринославщині та Херсонщини
- в период національно-визвольних змагань українського народу (1917-1921 рр.);
- Роман Шляхтич. Голокост на Кріворіжжі: виконавці та жертви;
- Маріанна Шпак. Реалізація проекту ОЗЕТ на Кріворіжжі;
- Вадим Яшин. Єврейські погроми на Півдні України (ІІ пол. ХІХ - поч. ХХ ст.).
У збірнику 126 сторінок, і крім самих авторських текстів та великого наукового апарату, він рясно ілюстрований.
Книга видана обмеженим накладом в Кривому Розі, видавець - Роман Козлов, ISBN 978-617-7104-94-9, бібліотечний код - М89, УДК ​​069.01 (06).
Презентація збірки «Музейний простір: Збереження та презентація предметів юдаїкі» відбулася в кінці грудня в Музеї «Михайла Мармера» і на ній були присутні викладачі Криворізького педагогічного університету, деякі автори статей, а також студенти історичного факультету, вчителі та учні Криворізької загальноосвітньої школи №8.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку Федерация еврейских общин начинает проект передвижных синагог по четырем областям Украины Твойслот как один из информационных азартных ресурсов На Тернопільщині освятили найбільшу вишивану карту України Вячеслав Моше Кантор – герой наших дней

Публикации