У Київ вперше привезуть мощі преподобного Паїсія Величковського

18.11.2017 17:53 6

У Київ вперше привезуть мощі преподобного Паїсія Величковського

З 25 по 29 листопада вперше у Київ будуть принесені для поклоніння віруючих ковчег з мощами і посох видатного подвижника і возобновителя православного старецтва преподобного Паїсія Величковського (1722 – 1794).

Як повідомляється на сайті Києво-Печерської лаври, принесення святинь з Ново-Нямецького ставропігійного монастиря організовується з благословення Митрополита Онуфрія, Предстоятеля Української Православної Церкви до дня пам'яті прп. Паїсія Величковського (28 листопада) та з нагоди відзначення 295-річчя з дня його народження.

Урочиста зустріч святині відбудеться 25 листопада о 16.00 у центральних Святих воріт Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, після чого святі мощі будуть перенесені в Трапезний храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських.

З 26 листопада доступ до святинь для загального поклоніння буде відкрито в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської лаври. Тут святині пробудуть до 29 листопада. 28 листопада, у день пам'яті прп. Паїсія Величковського, в Хрестовоздвиженському храмі Києво-Печерської лаври з 6.30 до 8.30 буде звершена святкова літургія.

Принесення святинь організовує Міжнародний інститут афонського спадщини (МІАН) в рамках проведення в Києво-Печерській лаврі 27 - 28 листопада Міжнародної конференції «Київські Паїсіївські читання», присвяченої 295-річчю з дня народження прп. Паїсія Величковського. Про це інформує УНІАВН-релігії.

Преподобний Паїсій Величковський (1722 – 1794) – видатний православний подвижник і старець, стараннями якого було відроджено православне старчество в Україні, Росії, Молдові, Румунії та інших країнах. Його послідовниками були засновані знамениті Оптина та Глинська пустині, відновлені Святогірська і Нямецкая лаври, Валаамський монастир та багато інших. На Афоні старець Паїсій заснував Свято-Іллінський скит. Будучи вихідцем з роду козацьких священиків з Полтавщини, своє початкове духовне становлення він проходив у Київській духовній академії та Києво-Печерській лаврі. Стараннями старця Паїсія були вперше перекладені на слов'янську мову «Добротолюбіє» та інші творіння святих отців. Після того як у 1743 р. прп. Паїсій Величковський покинув Київ та Україну, він більше ніколи не повертався у рідні краї. Принесення ковчега з мощами прп. Паїсія в Київ у рік 295-річчя з дня його народження відбувається вперше.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/69041/

Следующая новость
Предыдущая новость

Гадания онлайн стали реальностью На Херсонщине духовенство обвинило главу сельсовета в намерении передать фирме с российскими корнями землю, на которой стоит храм УПЦ КП Лучший игровой портал для роскошного азартного отдыха П'ятидесятники України апробують нову навчальну програму для місіонерів "Amnesty International" видит "агрессивное наступление" конфессий на парламент Украины

Публикации