У Києві руйнується ліпнина старовинного костелу, а на Тернопільщині «вмирають» десятки старих костелів

06.04.2018 16:44 0

У Києві руйнується ліпнина старовинного костелу, а на Тернопільщині «вмирають» десятки старих костелів

Під стінами пам'ятки архітектури в Києві встановили знаки, що застерігають про аварійність будівлі. Храм потерпає від поширення грибка, шкодять йому і вібрації від метрополітену.
Два роки тому Київська міська адміністрація вже спрямовувала 10 мільйонів гривень на проведення капітального ремонту будівлі. Втім, цих коштів забракло. У храмі відремонтували лише дах та підземні комунікації.
Приміщення нині ділять між собою Національний будинок органної та камерної музики і римо-католицька парафія Святого Миколая.
Разом з тим у Будинку органної музики запевняють, що споруда не перебуває в аварійному стані.
Тим часом на Тернопіллі під час мандрівок західноукраїнською глибинкою можна побачити закинуті сільські костели. У 1945-1946 роках польське населення, яке й складало основну масу римо-католиків, перебралося до Польщі, храми стали нікому не потрібними і, відповідно, закрилися. Як варіант, зустрічаються випадки, коли костели примусово закривалися ще в 1944 році, одразу після приходу радянської влади.
Повоєнна доля храмів теж однакова — їх переважно використовували як склади. З розпадом колгоспів всі ці костели стоять пусткою та поступово руйнуються.
Видання 1news.com.ua представила огляд цих храмів.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Доставка цветов от настоящих профессионалов Магазин качественной европейской обуви Финансовая помощь тем, кому это необходимо: кредиты онлайн Большой выбор качественного профильного листа в интернет-магазине «Крамбуд» Букет для невесты заказываем в интернет магазине

Публикации