У Києві презентували наукову монографію про адвентистів

11.08.2017 20:49 0

У Києві презентували наукову монографію про адвентистів

Організатором події стало Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, а учасниками були були Говард Лорел Біддульф – почесний професор політології; Дмитро Грищук – старший служитель громади Церкви Христової “Місто Сховище” (Київ); Фелікс Понятовський – викладач Українського адвентистського теологічного інституту; Володимир Денщиков – представник Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів;Людмила Филипович – зав. відділом філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України; Анатолій Колодний – президент Української Асоціації релігієзнавців.
Книга “Відновлення стародавньої християнської церкви: чотири американські концепції” – нове унікальне дослідження чотирьох церков, що походять із США, які стали важливими міжнародними спільнотами вірувань. В ній ідеться про церкви, які зародилися в Америці і поширилися по світу, зокрема й в Україні. Видання актуальне і для української релігієзнавчої науки. Його поява завершує річне наукове стажування професора Говарда Біддульфа у Відділенні релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України з вересня 2016 по серпень 2017 рр.
Автор книги зазначив, що книга присвячена 500-літтю Реформації, яку розпочав Мартін Лютер, і США цього року святкують цю знаменну дату. “Безсумнівно, він є героїчною фігурою в історії людства. Сьогодні ми говоримо про різницю між реставраціонізмом і реформаторством у християнстві. Мартін Лютер зробив багато, щоб реформувати католицьку церкву в Європі. Також було багато реформаторів у США. А ще були люди, зацікавлені у відновленні, а не просто у реформації. Вони вважали, що реформація була недостатньою, що треба прийти до первинної церкви, відновити її. Це Александр Кемпбелл, Джозеф Сміт, Еллен Уайт та діячі раннього п’ятидесятництва”, – розповів Біддулф.
За його словами, цю невелику книжку можна назвати вступом, який дає пояснення цих чотирьох течій, започаткованих у США в ХІХ столітті і поширених у всьому світі. “Я хочу показати, що в них є спільного, а що відмінного, і також той внесок, який зробила кожна з цих течій у міжнародному релігійному світі. Всі ці 4 релігії стали частиною релігійної картини в Україні, і відмінність між реформацією і відновленням лише починає досліджуватися в Україні”, – сказав політолог, зазначивши, що ця праця допоможе розвитку релігієзнавства в Україні.
Людмила Филипович, зав. відділом філософії та історії релігії Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАНУ, під час презентації видання зазначила: “Всі церкви, про які йдеться у книзі, представлені у нас в Україні, і ми маємо знати витоки, історію появи цих рухів. Книгу написав наш давній друг, професор, відомий політолог Говард Біддулф. Мова йде про 4 церкви – Ісуса Христа, адвентистів сьомого дня, раннього п’ятидесятництва та Ісуса Христа Святих останніх днів. Професор пропонує новий підхід, вважаючи названі церкви не так реформаційними, як реставраційними. Для нашого релігієзнавства ця думка є достатньо новою. І хоча вона спершу була викладена англійською мовою, її переклали українською. Тож маємо двомовне видання”.
Науковий редактор видання, заступник директора Інституту філософії НАНУ Анатолій Колодний, який також є автором післяслова до книги, додав, що сприймає цю працю як звіт Біддулфа про річне стажування в Україні. Професор також брав участь у наукових конференціях, написав чимало статей і доповідей, виступав на наукових конференціях і зустрічах зі студентами та викладачами різних українських університетів та дослідниками наукових інституцій.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Sale of hair in bulk. How choose the best product? Элитная косметика 3lab Кримський архієпископ УПЦ КП відвідав у суді заарештованого українця Вагонка из ольхи, сосны и липы в любых объемах с быстрой доставкой Куда лучше отправиться отдыхать туром?

Публикации