У Києві відбудеться ХХ ювілейний Всеукраїнський конкурс читців Корану

07.11.2019 22:19 0

В Ісламському культурному центрі Києва впродовж двох днів, 9 та 10 листопада, відбуватиметься ювілейний ХХ Всеукраїнський конкурс читців Корану. 77 учасників змагатимуться у знанні священної Книги, декламації аятів Послання напам’ять з дотриманням усіх правил таджвіду. Про це РІСУ повідомили в ДУМУ "Умма".

Всеукраїнські конкурси читців Корану, які ініційовані та проводяться Духовним управлінням мусульман України «Умма», Всеукраїнською асоціацією «Альраід» за сприяння одновірців з-за кордону - Ліги ісламського світу, Королівства Саудівська Аравія та Всесвітньої асоціації по вивченню Священного Корану і Сунни (HQMIO), відкриті для всіх, без обмежень за статтю, віком або етнічним походженням.

Серед 77 учасників конкурсу:

- 9 читців демонструватимуть знання повного тексту Корану напам’ять;

- 15 конкурсантів змагатимуться в знанні 15 джузів (частин Корану);

- 18 учасників конкуруватимуть в кращому знанні 10 джузів;

- 17 конкурсантів читатимуть напам’ять 5 джузів;

- 18 читців покажуть знання 2 джузів.

Серед конкурсантів - чоловіки, жінки, підлітки і навіть діти (дівчаток та жінок навчала Корану перша етнічна українка - хафіза (знавець повного тексту священної книги Ісламу напам’ять), викладачка Корану Віра Фриндак.

Оцінюватиме знання конкурсантів компетентне журі. До його складу увійшли шановані в мусульманській спільноті хафізи (хранителі Корану, що знають його напам’ять):

  • представник Всесвітньої асоціації з вивчення Священного Корану та Сунни (HQMIO) шейх Мухаммад Рашид ад-Досарі;
  • імам мечеті Ісламського культурного центру ім.Мухаммада Асада м. Львів, шейх Мурат Сулейманов;
  • викладач Корану і шаріатських наук, що знає всі 10 видів читання Священної Книги, шейх Хайдер Мухаммад Аль-Хадж.

На заході будуть присутніми глави мусульманських громад та керівники Ісламських культурних центрів

з різних міст України, представники громадських мусульманських організацій, пересічні віряни мечетей з різних регіонів країни, в тому числі:

  • Шейх Саід Ісмагілов - Муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”;
  • Ісмаіл Кади - директор Ісламського культурного центру м.Київ;
  • Сейран Аріфов - голова ГС “Всеукраїнська асоціація “Альраід”, член постійного шаріатського комітету ДУМУ «Умма»;
  • Михайло Якубович - автор першого повного перекладу Корану українською мовою, відомий український сходознавець, перекладач, дослідник доктринальної та філософської думки ісламського світу;
  • А також представники Меджлісу кримськотатарського народу та представники дипкорпусу мусульманських країн в Україні.

Імена переможців в різних категоріях, а також нових хафізів назвуть по завершенні конкурсу 10 листопада.

Адреса: м.Київ, вул. Дегтярівська, 25-а,

Урочисте відкриття ХХ ювілейного Всеукраїнського конкурсу хафізів - 9 листопада 2019 року о 10:00

Додаткова інформація: “Чому ця подія - участь в конкурсі знавців Корану для мусульман така значуща, чому послідовники Ісламу прагнуть вивчити текст Послання напам’ять?” Відповідає Муфтій ДУМУ «Умма», шейх Саід Ісмагілов:

“Хафіз не просто людина, що вивчила напам'ять Священну Книгу, але носій Божого Слова і закладеного в ньому сенсу до самого Судного дня. Знати Коран напам’ять, тобто бути хафізом, то є велика мусульманська традиція. Пророк Мухаммад (мир і милість Йому від Всевишнього Аллага!) отримав цей Священний текст у одкровенні і вчив його. Тобто він був першою людиною, яка весь Коран знала напам’ять і навчала йому своїх учнів, сподвижників. Тож спочатку Коран запам’ятали, а вже потім він був записаний. Людина, що є хафізом і при цьому відповідає моральним якостям згідно з приписами Ісламу, може займати найпочесніші місця в мусульманській ієрархії: бути імамом, муфтієм, викладачем, проповідником, суддею, богословом. Тобто задля того, щоб реалізувати себе як релігійний діяч, потрібно знати Коран. Жінка, яка вивчила весь Коран напам’ять, також може бути викладачем, проповідником, правознавцем, богословом, юристом. Єдине, що їй недоступне — це бути імамом.

Тому відродження традиції запам’ятовування священного Корану, проведення конкурсів читців надзвичайно важливе, — наголосив муфтій. - Раніше в Україні (переважно в Криму) була велика кількість мусульман, що знали Коран напам’ять. Після радянських репресій, депортації, весь Іслам і мусульмани були у підпіллі, ця традиція перервалась. У нас взагалі на той час не залишилось хафізів. І лише зі здобуттям Незалежності, коли Україна надала можливість мусульманам відроджувати свою релігійну традицію, цей процес знову стартував. Велика кількість дітей та молоді долучається до пізнання Священного тексту. Тож ми зараз перебуваємо на рівні продовження цієї великої ісламської традиції.”

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/other_confessions/islam/77715/

Следующая новость
Предыдущая новость

Джиу-джитсу как способ самозащиты Лучше товары для сада и огорода SMM продвижение Азартные игры и священное писание В якій валюті зберігати заощадження у 2018 році?

Публикации