У Києві відбудеться Всеукраїнський форум, присвячений Міжнародному дню голокосту ромів (циган)

02.08.2018 13:55 9

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум, присвячений Міжнародному дню голокосту ромів (циган)

У рамках заходу 2 серпня у столиці відбудеться жалобний мітинг до Міжнародного дня голокосту ромів у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр», покладання жалобного вінка до р. Дніпро на Рибальському острові.
Окрім того, як зазначають у Міністерстві культури України, увечері о 18:00 у Маріїнському парку пройде вечір пам’яті «Циганські романси над Дніпром» (літня естрада парку).
У ці дні 74 роки тому гітлерівський режим вчинив злочин проти людства, знищивши в концтаборі Аушвіц – Біркенау тисячі безневинних чоловіків, жінок, дітей. Єдиною їхньою «провиною» була належність до ромської національності.
За роки Другої світової війни гітлерівські фашисти разом зі своїми прислужниками, здійснюючи расистську політику етноциду, вивезли з окупованих країн і спалили у концтаборах близько 500 тисяч ромів. Чимало їх було знищено у таборах примусової праці, місцях кочування, у ході каральних операцій. Найбільших жертв зазнали роми, які проживали у місті Києві, Криму та на території Закарпатської області, у Вінницькій, Одеській, Сумській, Черкаській та інших областях України.
У ніч із 2 на 3 серпня 1944 року у нацистському таборі смерті Аушвіц–Біркенау у газових камерах було знищено 2897 ромів. Загалом у цьому таборі з 23 тис. ромів, депортованих із 14 країн, загинуло понад 20 тис. Вважається, що під час голокосту від репресій загинуло від 600 тис. до 1 млн 500 тис. ромів. У процентному відношенні ромська етнічна група найбільше потерпіла від вбивств нацистів. Понад 90 відсотків ромського населення Австрії, Німеччини та Естонії було знищено фашистськими режимами. Під час Другої Світової війни в каральних акціях окупаційного режиму в Україні було знищено порядком 19-20 тис. осіб національності «рома», проте немає даних про загиблих на примусових роботах, у таборах-гетто, під час рейдів проти УПА та радянських партизан.
Міжнародний день голокосту ромів — пам’ятна дата, встановлена прокламацією Міжнародної ради пам’яті геноциду ромів, яка була ухвалена 23 листопада 1996 р. лідерами ромських організацій 10 країн Європи та Сполучених Штатів Америки на конференції «Геноцид – Пам’ять – Надія», що відбулася в Освенцимі 21–23 листопада 1996 р.
Відповідно до постанови Верховної Ради України від 8 жовтня 2004 р. № 2085-IV «Про відзначення Міжнародного дня голокосту ромів» Міжнародний день голокосту ромів в Україні відзначається на державному рівні.

Фото hromadskeradio.org

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Покупка газовых котлов в Одессе Toyota Prado с новыми функциями для вашего удобства и функциональности Промышленный альпинизм как работа на высоте Качественная техника для съемки Получение кредита по выгодным условиям

Публикации