У Києві відбувся соціальний міжконфесійний баркемп про культуру примирення

20.12.2017 17:54 0

У Києві відбувся соціальний міжконфесійний баркемп про культуру примирення

Відкриваючи конференцію, професор Київського університету імені Бориса Грінченка Ярослав Пасько у своїй доповіді “Історична пам'ять у класичних теоріях і некласичних інтерпретаціях» проаналізував історичну пам'ять європейських країн на прикладі сучасної Польщі. На його думку, Католицька Церква та постать святого Папи Івана Павла ІІ відіграли особливу роль у формуванні сучасної ідентичності європейця.
Натомість професор Віра Додонова у своїй доповіді “Історична травма та посттравматичний синдром у соціальній психіці українців» звернула увагу на проблематику історичних травм. Важливим на її думку залишається фактор війни, який обростає міфами та вибудовує нові парадигми у національній пам’яті.
Важливою була також доповідь професора Київського університету імені Бориса Грінченка і священика УГКЦ Олега Шепетяка «Значення міжконфесійного діалогу в національному примиренні», у якій автор показав важливість міжконфесійного та міжрелігійного діалогу в українському суспільстві, який характеризується неймовірною багатоманітністю релігійної палітри.
Головним завданням БарКемпу було проаналізувати теми історичної пам'яті та примирення, заохотити студентів і аспірантів до активної рефлексії над цими ідеями. Судячи з активної дискусії, учасники зустрічі стали більш відкритими до побудови майбутнього на засадах громадської солідарності, пошуку примирення у складних суспільних ситуаціях та адекватної оцінки історичної пам'яті.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Подтяжка лица для возвращения вашей молодости Концерт Мамахохотала в Киеве Дизайн интерьера в кафе и ресторанах Samsung J7-2017 один из самых ярких представителей класса бюджетных смартфонов Перевозка грузов в самые короткие сроки

Публикации