У Києві відбувся богословський диспут "Біблія про єдність Церкви"

10.09.2017 17:43 9

У Києві відбувся богословський диспут

Захід був проведений із метою обговорення ґенези та перспективи ідеї єдиної помісної Церкви в Україні. Головною метою є спроба розпочати обговорення тематики єдиної Церкви, беручи за основу тексти Святого Письма та віднайдення відповідей на запитання: чи існують у Святому Письмі тексти щодо єдності Церкви? Чи існує сьогодні реальна модель майбутньої єдності? На якому фундаменті має будуватися ідея єдиної помісної Церкви в Україні?
Доповіді виголосили священик Юрій Щурко, завідувач кафедри біблійних наук Українського католицького університету (УКУ), та протоієрей Георгій Коваленко, ректор Відкритого православного університету імені святої Софії.
Своїми думками про проблему єдності Церков і чинники, які впливають на цей процес, поділилися релігієзнавці Національної академії наук України (О. Саган, Л. Филипович), викладач Київського національного університету імені Т. Шевченка (Є. Харьковщенко), науковий співробітники Національного інституту стратегічних досліджень (С. Здіорук), викладачі та студенти Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ (о. Роман Островський, о. Ігор Шабан), миряни та представники різних конфесій України.
Обговорення, яке проводилося в Київському центрі УКУ, показало, що ця тематика потребує глибшого та ширшого осмислення, не лише на базі Святого Письма і не лише в Києві. Важливим також виявилося твердження щодо поняття "єдності", яку більшість учасників круглого столу вбачають у понятті любові (агапе), зазначаючи при цьому, що така єдність має існувати в різноманітності, а не як інституційна єдність, як про це звикли говорити сучасні релігійні аналітики.
З прикрістю було зазначено, що українське суспільство накопичило велику кількість стереотипів, образ і міфів, часто політизованих, далеких від християнських цінностей та вчення Церкви, які стають на перепоні не лише єдності, а й звичайному спілкуванню між представниками різних Церков. Тому ламання цих стереотипів є складним і тривалим процесом.
На завершення зустрічі прозвучала думка про необхідність продовження подібних обговорень у містах України. Уже відомо, що подібні круглі столи заплановано на жовтень у місті Запоріжжя та листопад у місті Житомир.
Також на запрошення Відкритого православного університету імені святої Софії до кінця року планується провести круглий стіл (дискусію) на тему «Літургія про єдність Церкви», на якому буде продовжено обговорення ідеї єдиної помісної Церкви в Україні.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Решили приобрести скейтборд? 4 рекомендации от специалистов из «Samokat» помогут определиться с выбором Суд ще раз відмовив Івано-Франківській міськраді у справі з храмом УПЦ Качественные ремкомплекты тормозного суппорта и колодок для Jaguar XF Католический епископ: «Нужно идти на Восток Украины и евангелизировать» Соборы и церкви в Карпатском крае

Публикации