У Києві вперше обговорили перспективи цифрового богослов'я в Україні

28.05.2019 11:54 0

У рамках Першого Київського симпозіуму з цифрового богослов'я 26 травня відбулись столичні лекції британських релігійних експертів - доктора Пітера Філліпса та доктора Джонаса Курберга (обидва - з Даремського університету). Організатором події виступив Християнський центр "Реаліс" та згаданий вище університет.
"Зараз ми говоримо не просто про цифрову культуру, а про те, як богослов'я впливає на цифровий світ", - окреслив рамки своєї промови Пітер Філліпс, Ph.D. та перший директор дослідницького центру CODEC (центр спеціалізується на дослідження взаємодії християнства та цифрової сфери).
Лектор наголосив, що різне відношення християнських Церков до сучасного digital-простору загалом вписується у категорії взаємин Христа та культури, описані американським теологом Рейнхольдом Нібуром. Втім, який би варіант стосунків не обрали інституції, все одно вони користуються технологіями, заявив доктор Філліпс.
"Сильний бік християнства - це здатність адаптуватись, - зазначив він. Втім, якщо церква хоче частиною цифрової революції, потрібно бути обережними і не втратити кореня християнства та людяності, адже осердця християнства - це присутність Христа. Нам потрібно говорити цифровою мовою, бо це мова того середовища, у яке Бог помістив нас!".
Наприкінці свого виступу доктор Філліпс навів актуальні приклади, де перетинаються віра й технології - Біблія та практика її читання з ґаджетів; онлайн-таїнства у цифрову епоху.
Вже далі Джонас Курлберг, Ph.D. і менеджер магістерської програми з цифрової теології в CODEC, наголосив, що цифрове богослов'я як дисципліна має справу здебільшого з богословськими ідеями та осмисленням цифрової реальності. Спеціалізація д-ра Курлберга - це християнство за цифрового посередництва, розмова про комунікацію християнських цінностей за допомогою digital-технологій.
"Місіологія online ставить серйозне запитання: "Чи розглядаємо ми тих, хто онлайн, як справжніх, повноцінних людей?", - сказав Курлберг і додав, що тема цифрового богослов'я стає все більш актуальною скрізь у світі.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/theology/75970/

Следующая новость
Предыдущая новость

Компания, предлагающая различные полиграфические услуги Недорогие авиабилеты в Польшу Выбираем обувь правильно: совет специалиста Бюро переводов в Киеве Отопительно - варочная печь буржуйка премиум класса в Украине

Публикации