У Калуші до музею передали частинку 100-літнього храму

14.03.2018 1:07 6

У Калуші до музею передали частинку 100-літнього храму

Краєзнавчий музей Калущини поповнився новими експонатами. Місцеві дослідники перевезли чотири хрести, які подарувала церква святого Архистратига Михаїла. На куполах храму вони пережили дві світові війни та є свідками столітньої історії розвитку міста.

Декан Калуський УГКЦ о. Михаїл Бігун каже, що ці хрести були свідками різних гонінь і переслідувань:

"У часи стояння тих хрестів на куполах убивали наших священиків тут, на цій парафії. І ми ще коли перекривали Божий храм, знаходили кулі".

Хрести, після того, як їх на куполах храму замінили на нові, зберігалися при церкві. Місцеві краєзнавці називають їх унікальними та обіцяють спробувати дослідити, чиїми руками були зроблені, інформують "Вікна".

До сьогодні у фондах краєзнавчого музею хрестів не було. Проте, якщо їх реставрувати, то вони зможуть стати частиною нової експозиції. Сакральна тематика в Калуші буде представлена вперше.

Наразі ковані хрести залиті фарбою, яку музейники обіцяють зняти. Найімовірніше, до музею з часом передадуть і два менших хрести, які наразі ще прикрашають куполи 100-річного храму у центрі Калуша.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/70398/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбираем качественные часы - Rolex Daytona Миниатюрная овчарка - вельш корги кардиган В Запорожье мусульмане присоединились к тренингу «Женщины — лидеры перемен в местных общинах» Самое дешевое такси в Киеве Оригинальные кеды Converse

Публикации