У Запорізькій області археологи почали розкопки церкви, знищену комуністами

16.09.2017 8:33 9

Запорізькі археологи в центральному парку Гуляйполя почали розкопки старої Свято-Троїцької церкви, яку підірвали свого часу комуністи, повідомляє сайт 061 з посиланням на портал "ГуляйполеCity".

За словами краєзнавця Сергія Звілінского, який також бере участь в розкопках, археологи виявили основу і контури фундаменту церковної дзвіниці, де розташовувався головний вхід до храму.

— Серед матеріалів — значна кількість цегли, фрагменти скляного, фарфорового і фаянсового посуду. Цікавою знахідкою є мідний натільний медальйон часів Російської імперії, а також (попередньо) куля з японської гвинтівки Арисака (калібр 6,5 мм), які використовувалися російської імперської армією за часів Першої світової війни, а отже і в період Громадянської війни, — розповів журналістам Сергій.

Краєзнавець також зазначив, що більш детальну інформацію планується отримати після наукової обробки матеріалів. Наразі роботи тривають. Поки археологи вели розкопки, священики району взяли участь в спорудженні каплиці у пам'ять про покійних парафіян зруйнованої церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/culture/history/68273/

Следующая новость
Предыдущая новость

Археологи виявили на Львівщині сліди монастиря княжих часів Канадская печь «Булерьян» — это самое выгодное решение! Объявлен кастинг участников мюзикла «Лютер», который состоится в Украине Товариство українців-католиків зі США організувало для дітей з родин учасників АТО і переселенців ІІІ благодійну школу англійської мови Крымская епархия УПЦ подготовила фотовыставку о патриархах РПЦ

Публикации