У Заздрості вшанували пам’ять Патріярха Йосифа Сліпого у 35-ті роковини відходу у вічність

08.09.2019 16:03 0

У Заздрості вшанували пам’ять Патріярха Йосифа Сліпого у 35-ті роковини відходу у вічність

У родинному обійсті родини Патріарха Йосифа Сліпого в с. Заздрість на Тернопільщині 7 вересня відбулося урочисте вшанування його пам’яті під назвою «Шлях у безсмертя». 35 років тому, 7 вересня 1984 р., у Римі Слуга Божий Йосиф Сліпий, Глава Україської Греко-Католицької Церкви, відійшов до вічности.

Захід було зорганізовано за ініціятиви Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А) та за підтримки його Представництва в Україні.

Панахиду за упокій душі Ісповідника Віри відслужив президент Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» в Римі о. Марко-Ярослав Семеген у співслужінні ректора Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріярха Йосифа Сліпого о. Івана Римара. Почесну варту біля погруддя Патріярха несли курсанти Військово-морського ліцею м. Одеси на чолі з заступником начальника ліцею з навчальної роботи капітаном 2-го рангу Сергієм Плехуном.

Урочисту програму, що її вела Голова Представництва ТСС А в Україні Данута Іванкович, відкрили привіти від Голів Товариств у Римі о. Марка Семегена та у Бельгії Петра Фірмана, начальника управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей Тернопільської обласної державної адміністрації Ігоря Кульчицького та капітана Сергія Плехуна.

Урочиста частина

Після привітань від голів Товариства «Свята Софія» з Риму і Бельгії, регіональної влади, відбувся показ документального фільму «Блаженніший», що його презентувала режисер Олена Мошинська та продюсер Павло Казанцев. Стрічка є продовженням першого фільму «Справа «Рифи», який вийшов у 2017 році до 125-ліття з дня народження Йосифа Сліпого. Друга частина охоплює період його життя і служіння у «вільному світі», а саме від моменту звільнення з сибірської неволі у 1963 році до його смерті у 1984 році. Перший фільм розповідає про репресії і насильну ліквідацію УГКЦ радянським режимом, а відтак про 17 років сибірської неволі владики Йосифа.

Робота над фільмом «Блаженніший» тривала понад два роки. За цей час було зібрано унікальні відеоматеріяли та фотографії, у різних країнах світу записано десятки інтерв’ю очевидців. Фільм розповідає про три ключові теми у служінні Патріярха: розвиток богословської освіти, відновлення і розвиток східного монашества, розбудова патріярхату.

З нагоди 35-ліття відходу у вічність Патріярха Йосифа побачив світ україномовний переклад роману всесвітньо відомого австралійського письменника Мориса Ланґло Веста «Черевики рибалки». На батьківщині Патріярха книжку представили перекладач Ірина Іванкович та директор видавництва «АРТОС» Михайло Перун. Як було зазначено попередньо, фундаментом для головного героя книги – Кирила Лакоти – послужив життєвий подвиг Ісповідника Віри Патріярха Йосифа Сліпого. Дотепер «Черевики рибалки» було перекладено італійською, еспанською, німецькою, польською та іншими мовами.

прем’єра арії «Спомин»

Мистецькою окрасою події стала прем’єра арії «Спомин» на слова Ірини Іванкович та музику композитора Василя Пилипчака у виконанні артистів Тернопільської обласної державної філармонії: академічного камерного хору «Бревіс» (головний диригент заслужений артист України Святослав Дунець), соліста Лавреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Володимира Шагая та камерного оркестру під орудою головного диригента Кирила Семенченка.

Звертаючись на завершення програми до численних шанувальників особи Патріярха Йосифа Сліпого, що прибули до Заздрості, голова Релігійного Товариства українців католиків «Свята Софія» США Ірина Іванкович висловила переконання, що «сьогодні Йосиф Сліпий з радістю та вдячністю споглядає на свій родинний дім, який любив безмежно до останнього подиху. Нехай ці відзначення будуть маленьким вінцем слави на його гріб та молитвою подяки від нащадків, за свободу яких невтомно боровся Патріярх Йосиф», — повідомляє прес-служба Товариства «Свята Софія» США.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/catholics/ugcc/77082/

Следующая новость
Предыдущая новость

Глава УПЦ КП підтримав ініціативу групи депутатів розпочинати робочий день парламенту з молитви Современные полимерные материалы Оригинальные памятники в Запорожье: как подобрать дизайн надгробья для умершего близкого Изготовление памятников под заказ На Тернопільщині православні громади поділили церковний будинок

Публикации