У Житомирі представники різних конфесій обговорили богословські ідеї єдності християн

09.11.2017 16:37 12

У Житомирі представники різних конфесій обговорили богословські ідеї єдності християн

Розпочав зустріч професор біблійного богослов'я Українського католицького університету (УКУ), протоієрей Юрій Щурко, на думку якого, лише «щоденне читання Святого Писання та відкритість допоможуть кожному з нас побачити один в одному брата чи сестру». Цю ідею продовжив ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості протоієрей Георгій Коваленко, клірик УПЦ, який переконаний, що «згідно з християнським вченням, об’єднання церков є неминучим, але Церкви перш за все самі мають прагнути цього єднання, і починати потрібно в першу чергу кожній християнській спільноті із себе. При цьому майже не реально собі уявити ситуацію, коли усі конфесії традиційної Київської Церкви повернуться до стану єдиного центру, але радше правильнішим та більш реальним є майбутня єдність у різноманітності».
Цікавою також виявилась доповідь протоієрея Віталія Ейсмонда, який від імені УПЦ КП намагався роздумувати над темою майбутньої єдиної Церкви в Україні. На його думку такий «великий мега-проект, як відродження Київської Церкви, поки що не є актуальним. Навіть об’єднання українського конфесійного православ’я (УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ), нехай поки що без УГКЦ, також є мало реальною перспективою найближчого майбутнього».
Своїми думками про проблему єдності Церков поділилися викладачі та студенти університету, які також представляли різні конфесії України. Обговорення показало, що ця тематика потребує більш глибшого осмислення та щирого діалогу. На завершення зустрічі прозвучала думка про необхідність продовження подібних дискусій, адже такого роду заходи, метою яких є обговорення ґенези та перспективи ідеї єдиної помісної Церкви в Україні створюють позитивну атмосферу дружби, миру та взаємної поваги між Церквами.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Комплексные системы современных IP домофонов Зарегистрирован законопроект о запрете абортов в Украине Уборка загородного дом Онлайн кредитование от компании Shvidkokredit Уверенность в каждом шаге вместе с Киндер мода

Публикации