У Греції представники Католицької і Православної Церков підготували спільні документи про примат і синодальність

11.06.2018 13:53 3

У Греції представники Католицької і Православної Церков підготували спільні документи про примат і синодальність

Загальна тема нарад - "Примат і синодальність у другому тисячолітті". В особливий спосіб проаналізовано період від XIX століття до наших днів. Чималу частину нарад було присвячено і питанню т. зв. уніатизму.
"Наради відбулися в дружній і діловій атмосфері. Підкомісія підготувала п’ять документів (всього 28 сторінок), які будуть представлені на пленарній сесії Координаційного комітету в монастирі Бозе (біля Мілану в Італії) 13-17 листопада 2018 р.", - пише сайт УГКЦ.
Усі п’ять документів, пропозиції та рішення підкомісії були одноголосно прийняті як православними, так і католицькими членами підкомісії.
Було підкреслено, що Східні Католицькі Церкви не тільки мають право на існування, але їх слід вважати Церквами-сестрами, які мають свою питому роль у подальшому розвитку екуменічного діалогу між Православною та Католицькою Церквами.
Уніатизм, у дусі Баламандської заяви з 1993 р., не є ані моделлю, ані методом праці для єдності Церков, не слід вживати терміна "уніат", коли говориться про східних католиків у сопричасті з єпископом Рима.
Водночас друга підкомісія в ті самі дні проводила свої наради на острові Кіпр. Вона рівнож підготувала відповідні документи, які будуть представлені в листопаді в Бозе.
У нарадах на Криті брали участь:
Архієпископ Йов з Телмессос [Ґеча] - (Вселенський Патріархат) – співголова підкомісії;
Архієпископ Роланд Міннерат – (РКЦ у Франції) – співголова підкомісії;
Єпископ Ігнатій Бранічевський [Мідіч] – (Сербська Православна Церква);
Єпископ Димитрій [Салахас] – (Греко-Католицька Церква Греції);
о. Патріцію Влацію – (Румунська Православна Церква);
о. Іван Дацько – (Українська Греко-Католицька Церква);
о. Олексій Дікарев – (Російська Православна Церква);
о. Гіяцинт Дестівель – (Папська рада для сприяння єдності християн);
Проф. д-р Терезія Гайнталер – (РКЦ – Франкфурт, Німеччина);
о. Христофор Массіс – (Фесалоніки - Грецька Православна Церква);
проф. д-р Теодорос Янґу – (Фесалоніки - Грецька Православна Церква).
Загалом було представлено 11 осіб, серед яких шість представників Православної Церкви і п’ять представників Католицької Церкви.
Гостинним господарем зустрічі був владика Ґерасімос, митрополит Петрас і Херсоніський.
На пленарній сесії у монастирі Бозе (Мілано) 13-17 листопада 2018 р. буде опрацьований остаточний документ для пленарної зустрічі всієї Комісії, яку передбачується в 2019 році в одній з православних країн.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Адвентисты собрали около 2000 человек на всеукраинский слет следопытов Лазерные станки для любых целей Поляки відреставрують низку архітектурних пам’яток Львова Соответствие цены качеству Приобретение купели для крещения

Публикации