У головному католицькому храмі Нью-Йорка відбувся молебень за жертвами Голодомору

17.11.2019 21:51 0

У головному католицькому храмі Нью-Йорка відбувся молебень за жертвами Голодомору

У кафедральному соборі Святого Патріка в Нью-Йорку 16 листопада відбувся поминальний молебень за жертвами Голодомору в Україні.

Літургію відправили священнослужителі трьох конфесій - Української Православної Церкви США, Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков, інформує «День».

У поминальних заходах узяли участь представники українського дипломатичного корпусу в Нью-Йорку, американські політики та представники міської влади.

Голова Українського конгресового комітету Андрій Фудей, виступаючи в соборі Святого Патріка, нагадав, що близько 20 країн світу офіційно визнали голодомор геноцидом. Водночас, за його словами, Росія «продовжує щодо України таку саму політику, розв’язавши 2014 року війну».

Солідарність з українською громадою висловили сенатор Чак Шумер та представниця міської ради Нью-Йорка Кароліна Рівера.

«Я солідарна з українською громадою, яка вшановує жертв Голодомору, - сказала Кароліна Рівера. - Я особисто підтримую тісні зв’язки з нею, відвідую фестивалі та інші заходи, які проводяться на Мангеттені у так званій Малій Україні. Українська громада дуже багато важить для Нью-Йорка, Америки та всього світу. Українці зберігають свою культуру, традиції, і Нью-Йорк їм всіляко сприяє в цьому».

Заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко нагадав, що рік тому з ініціативи нашої країни Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію про 85-ту річницю Голодомору 1932-1933 років в Україні, співавторами якої виступили майже 40 країн.

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко закликав поширювати інформацію про геноцид українського народу під час Голодомору, щоб цей злочин ніколи не повторився. Про це Єльченко заявив під час заходів вшанування пам’яті жертв Голодомору в кафедральному соборі Святого Патріка в Нью-Йорку, повідомляє Twitter дипломата.

“Для мене велика честь виступити на поминальній службі пам’яті жертв Голодомору в соборі Святого Патрика в Нью-Йорку”, — написав Єльченко, та додав “будьте собою, будьте українцями, поважайте своє коріння та історію, поширюйте інформацію про цей геноцид, з гордістю носите свою Українську спадщину, будуйте майбутнє для своїх дітей, щоб цей злочин ніколи не повторився”.

На молитву прийшли сотні людей.

Нагадаємо, у грудні Палата представників Конгресу США визнала Голодомор геноцидом українського народу.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/77836/

Следующая новость
Предыдущая новость

Рулетка в онлайн Casino-x для азартных развлечений История и первые «шаги» телешоу Дом 2 «Квадродрайв» Лучшее предложение от игрового клуба Вкусные снеки на закуску

Публикации