У гарнізонному храмі Львова та у Києві помолилися за полеглих захисників України

30.08.2019 2:20 3

У гарнізонному храмі Львова та у Києві помолилися за полеглих захисників України

29 серпня День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за її незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. В пам`ять про усіх захисників України у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відслужена Божественна Літургія. За п’ять років війни з Росією у цьому храмі відбулося 93 похорони героїв України.

«Слід пам’ятати, що цього дня в Іловайському котлі загинуло найбільше бійців за весь час війни на Донбасі. Вічна пам`ять Героям України!», - написав у Фейсбук головний військовий капелан Львівської архиєпархії УГКЦ, настоятель гарнізонного храму святих Петра і Павла Степан Сус.

Відзначати День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, 29 серпня постановив президент Володимир Зеленський. Цю дату було обрано, оскільки 29 серпня 2014 року – день, коли на Сході України загинула найбільша кількість українських військових.

Оскільки у серпні 2014 року бої йшли у соняшникових полях під Іловайськом, то сонях став символом скорботи за загиблими на Донбасі українськими воїнами незалежно від дати й місця їхньої загибелі.

400 соняхів розмістили під стінами Михайлівського Золотоверхого собору у Києві, де знаходиться стіна пам’яті. Там відбувся молебень за загиблими. На нього прийшли родичі загиблих у різні роки війни з російським окупантом.

250 сімей тримали портрети своїх синів, братів, чоловіків, ставили до стіни лампадки і клали квіти.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/faith_and_weapon/76997/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выездное ресторанное обслуживание: секрет идеального праздника Сеялка точного высева - профессиональный инструмент для посева Актуальная информация о курсах валют в Виннице УПЦ КП заснувала три нові храми на Вінничині У храмах УПЦ КП відбувся флешмоб «Соборне многоліття», присвячний 95-й річниці Собору УАПЦ

Публикации