Отець Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ із питань екології, презентуючи Бюро, представив ватиканському колезі десятилітню діяльність церковно-екологічної інституції, її мету, завдання та головні ініціативи. Під час представлення він коротко розповів також і про те, яких великих страждань та руйнувань зазнає Боже створіння – природа разом зі своїм вінцем – людиною в Україні. «З одного боку, через несправедливу агресивну війну на Сході Батьківщини, а з другого – через корупцію, кричущу несправедливість у розподілі природних багатств, на різних рівнях і загальну безвідповідальність населення щодо природного довкілля», - пише сайт УГКЦ.
Представник Ватикану не приховував захоплення екодіяльністю УГКЦ і був вражений науково-видавничою, освітньо-виховною та практичною діяльністю, зокрема активністю праці міжєпархіальної екомережі. У ході зустріч о. Джоштр висловив сподівання, що ця перша, історична, зустріч матиме продовження у вигляді тісної співпраці заради порятунку Божого створіння – природи та на прославу Творця. «Я приємно вражений тим, як ефективно, не зважаючи на складну ситуацію, ваша Церква здійснює екологічну місію в українському суспільстві», – наголосив ватиканський високодостойник. І додав: «Потрібно зробити все можливе, щоб ефективний досвід УГКЦ могли перейняти й інші».
Особливо зауважено й те, що багато з видань Бюро – екологічні казки, екологічний дороговказ, екологічна Хресна дорога, духовно-екологічні імпульси – повинні бути перекладені іншими мовами, а досвід ефективної діяльності міжєпархіальної мережі, на думку ватиканського представника, вартий наслідування.
На закінчення зустрічі для бібліотеки Бюро подаровано низку авторських видань на екологічну тематику.