У Ватикані офіційно повідомили про створення Православної Церкви України

18.12.2018 12:20 9

У Ватикані офіційно повідомили про створення Православної Церкви України

Офіційний портал новин Ватикану 17 грудня повідомив про обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем автокефальної УПЦ.

“39-річний митрополит Епіфаній Думенко був обраний очолити нову Українську Автокефальну Церкву на спеціальному Об‘єднавчому Соборі, який відбувся в історичному соборі Святої Софії в Києві в суботу», - йдеться у повідомленні.

За словами архиєпископа Євстратія (Зорі), поява цього повідомлення на ватинканському сайті означає, що новоутворена Українська Церква набуває для Ватикану суб‘єктності.

«Вельми болюча новина для Московської Патріархії.

І дуже вагома - для католицького і всього християнського світу», - зазначає архиєрей.

«Хоча відсутність Евхаристійної єдності між Католицькою Церквою і Православною Церквою визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, однак фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, в тому числі у Помісних Церквах: дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги.

А це означає, що у тих Церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з‘явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення Томосу.

Можливо саме тому Вселенський Патріарх і призначив цю подію на 6 січня - щоби дати час тим, хто ще коливається, ухвалити вірне рішення та підтримати нову автокефальну Церкву-Сестру», - поясниа архиєпископ Євстраій (Зоря).

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/interchurch_relations/73958/

Следующая новость
Предыдущая новость

Красивые и качественные ножи от бренда Arcos Впливовий український політик, прихожанин і меценат УПЦ, підтримав бажання президента прискорити автокефалію Быстрая доставка покупок из США Броши из бисера на фетре Преимущества покупки пластиковых окон с Алиас-Киев

Публикации