У Білій Церкві група осіб розгромила місце для будівництва храму УГКЦ

20.08.2018 13:54 3

У Білій Церкві група осіб розгромила місце для будівництва храму УГКЦ

За даними УГКЦ, напад на територію скоїли наймані та організовані зловмисники. Очевидець подій, місцевий житель Олександр, розповідає: «Як тільки ми почули, що трапилося, одразу прибули на місце події. Побачили там жахливу лють і ненависть невідомих людей, які нищили власність громади. Агресивні люди чинили розгром на ділянці майбутнього храму, вигукували лайливі слова, погрози та організовано руйнували все, що там було».
В Білій Церкві досі немає жодного храму УГКЦ. «За декілька років наша громада в місті, йдучи на компроміси та комунікацію з місцевою владою, уже двічі змінювала ділянку для будови храму УГКЦ. Але й на теперішній ділянці нам не дають змоги будувати храм місцеві псевдоактивісти, інспіровані різними силами», — говорить протоієрей Василь Чудійович, канцлер Київської архієпархії УГКЦ. Він також запевняє, що громада УГКЦ у Білій Церкві має всі законні дозвільні документи для будови храму, зокрема: договір оренди ділянки № 159 від 26 грудня 2014 р.; декларацію про початок будівельних робіт № КС 082153062469 від 02.11.2015 р.
«Коли влада міста надала всі потрібні документи та дозволи для будівництва храму, тоді розпочали підготовчі роботи на будівельній ділянці. Відтак 13 серпня 2018 року почали будувати паркан для безпеки території майбутнього будівництва храму. Проте це не завадило керованим зацікавленими структурами «титушкам» чинити беззаконня, та ще й на очах поліції. Адже місцеві органи правопорядку прибули на місце інциденту, спостерігали за ситуацією, однак активних протидій свавіллю не чинили», — розповідають місцеві жителі.
Раніше на цій території була спроба заподіяти теракт. «13 серпня на будові храму Різдва Христового була ліквідована спроба терористичного акту. Після серії провокацій на самій будові, перешкоджання проведенню робіт, перекривання доступу техніки на ділянку, приблизно о 19:00 з’явилася людина з боєприпасами і погрозами підірвати розпочате будівництво. Завдяки оперативним заходам робітників він був локалізований. Викликана поліція, складені протоколи. Двадцять сьомий рік Незалежності, п’ятий рік війни, а в Білій Церкві певні структури йдуть на все, щоб не дати збудувати греко-католицький храм. Дванадцять років стояння в черзі на будову парафії, яку заснував світлої пам’яті Блаженніший Любомир Гузар», — написав у соціальній мережі очевидець.
Греко-католики Білої Церкви зараз оцінюють збитки вандалізму, чекають справедливого вирішення інциденту, а також захисту своїх прав з боку влади та відшкодування завданої шкоди, зазначає сайт УГКЦ.
Канцелярія Київської архієпархії УГКЦ скерувала відповідні звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови РНБО Олександра Турчинова, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, міністра культури Євгена Нищука, генерального прокурора України Юрія Луценка, голови СБУ Василя Грицака і голови Київської обласної адміністрації Олександра Горгана, як рівно ж апостольського нунція в Україні Клаудіо Гуджеротті, до CCEE (Рада Єпископських Конференцій Європи) та інших європейських інституцій.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Смотреть онлайн турецкие сериалы Оригинальные подарки девушкам на 8 марта Эффективная реклама на улицах Лотерея - один из самых быстрых способов выигрыша Накрутить подписчиков на Телеграмм канал

Публикации