У Братиславі вперше відбулося пасхальне богослужіння українською для вірних УГКЦ

01.05.2019 13:20 3

У Братиславі вперше відбулося пасхальне богослужіння українською для вірних УГКЦ

У Великодню неділю, 28 квітня 20019 року, у храмі Святої Розалії, що в районі Ламач міста Братислава, вперше за останні десятиліття відбулося пасхальне богослужіння українською мовою для вірних УГКЦ, які проживають у столиці Словаччини і її околицях. Святкова Літургія українською здійснилася при сприянні Посольства України в Словаччині.

Святкову Службу Божу у переповненому храмі очолив Генеральний вікарій для католиків візантійського обряду в Австрії отець Юрій Коласа у співслужінні з отцем Петером Саболом, канцлером Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині.

Про значимість такої події для вірних УГКЦ розповів і Посол України в Словацькій Республіці пан Юрій Мушка: «Нарешті це здійснилося! Ми вперше у Словаччині почули Боже Слово українською мовою. Це є надзвичайно визначна подія для всіх нас і надіємося, що сьогоднішнє богослужіння покладе початок новій історії духовної опіки українців у Словаччині. Як представник посольства України, я буду робити все можливе, щоб сприяти розвитку української громади у Словаччині».

Староста братиславського району Ламач Лукаш Баняцький наголосив на важливості пасхальної зустрічі: «Вже багато років цей храм був порожнім. Місцева влада і тутешнє населення очікували, що його стіни знову наповняться життям Церкви. І сьогодні це відбулося. Дякую, що ви відгукнулися на запрошення Посольства України та інших громадських організацій. Дякую УГКЦ, яка підтримала прохання представників Посольства та ГКЦ у Словаччині.

Домовлено про надання храму Святої Розалії для подальшого користування українській греко-католицькій громаді у Братиславі. Наступне богослужіння відбудеться 16 червня 2019 року на свято Зіслання Святого Духа.

Отець Юрій Коласа після відправи та зустрічі з українцями, які живуть і працюють у Братиславі, поділився своїми враженнями: «Найперше, що я не очікував такої кількості вірних. Я був дуже зворушений, коли бачив на очах людей сльози радості; вони нарешті відчули присутність і опіку своєї матірної Церкви. Багато наших земляків підходили до мене, дякували і раділи з того, що нарешті дочекалися моменту, коли український священик очолив Літургію українською мовою».

Богослужіння завершилося традиційним освяченням великодніх кошиків. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/ukraine_and_world/ukrainians_outside_of_Ukraine/75636/

Следующая новость
Предыдущая новость

Что подарить парню к празднику Глава УГКЦ у Краматорську: «Парафії УГКЦ Східної України є дорогоцінними перлинами в короні Вселенської Церкви» Где купить справки и дипломы в Украине Ремонт в кухне и покупка мебельного гарнитура в Твери Китайские бани – специфика воздействия и польза для организма

Публикации