У боротьбі проти Томосу Московський Патріархат перейшов межі моралі та євангельських приписів. – Віктор Єленський

18.07.2018 11:33 15

У боротьбі проти Томосу Московський Патріархат перейшов межі моралі та євангельських приписів. – Віктор Єленський

Навколо надання Томосу з боку російських спецслужб, дипломатії, Російської Церкви, а також священноначалія УПЦ (МП) ведеться дуже серйозна боротьба. За масштабністю її можна порівняти з боротьбою навколо "Північного потоку-2".

Про це в інтерв’ю «Обозревателю» сказав народний депутат України (фракція "Народний фронт"), президент Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський.

«Прикладів цього - безліч. Це об'їзди дипломатами, політиками Росії і навіть депутатами Держдуми РФ предстоятелів або вищих єрархів православних Церков світу. Наприклад, цілий комітет Держдуми їздив до Греції вмовляти церковне керівництво Елладської Церкви щодо протидії українській автокефалії», - заявив він.

«Є й речі, про які ми не можемо з упевненістю сказати, чи "зашита" в них автокефалія. Наприклад, з незрозумілої причини Росія надала Туреччині знижку на суму більше мільярда доларів на вже спожитий в 2015-16 роках газ. Ми не знаємо, в обмін на що це було зроблено, але знаємо, що позиція турецької влади в питанні автокефалії має величезне значення, тому що Вселенський Патріарх знаходиться на території Туреччини і є її громадянином», - додав експерт.

«Величезну боротьбу веде керівництво МП. Те, що вони говорять в своїх проповідях - це просто жахливо. Вони переступають не просто якісь моральні межі. Все, канони, догмати і євангельські приписи вони поклали на те, щоб Україна залишилася російським васалом.

Так що йде дуже серйозна боротьба. Я б порівняв її з боротьбою навколо "Північного потоку-2"», - підсумував Віктор Єленський.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/religion_and_policy/71858/

Следующая новость
Предыдущая новость

Изготовление пакетов и нанесение на них печати во Львове Функциональная мебель: выбираем диван Playson підкорює піски Стародавнього Єгипту з 9 щасливими фараонами Играть на реальные деньги в онлайн казино Что подарить парню к празднику

Публикации