Усі святі на небі, а на землі люди – грішні, – Ігор Кожан про виставки музею Шептицького

11.04.2019 20:00 9

Усі святі на небі, а на землі люди – грішні, – Ігор Кожан про виставки музею Шептицького

Підготувала Олена Ляхович

"Гал-інфо", 09 квітня 2019

Фото автора

Генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан

"Зараз ми перебуваємо у часі посту, і десь те передчуття великого свята живе у наших серцях".

З таких слів розпочав інтерв'ю для Гал-інфо генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького Ігор Кожан. І продовжив свою розповідь про мистецькі проекти, які вже тривають та про ті, що невдовзі почнуть експонувати.

"Маємо чудову нагоду для осмислення того, що було, що є і що буде. Переживаємо доленосний рік, який кожен трактує через власну суб’єктивну призму.

Загалом Національний музей у Львові у передпасхальний період запланував провести три тематичні проекти. Перша виставка – «Мій SAKRUM» – була відкрита 3 квітня в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького, що на вул. М. Драгоманова, 42. В експозиції представлені живописні роботи трьох сучасних українських митців: Галини Новоженець, Оксани Андрущенко та Ігоря Романка. Експозиція відкрита для відвідування до 12 травня.

3 квітня в Історичному комплексі НМЛ ім. Андрея Шептицького  відкрили виставку «Мій SAKRUM»

Другу – «АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ» – ми відкрили також минулого тижня, 5 квітня, але вже в приміщенні музею на пр. Свободи, 20. На цій експозиції представлені роботи сімох авторів – Оксана Андрущенко, Лілія Баб’як, Мирослав Дедишин, Ігор Іванів, Володимир Луцик, Петро Старух, Оксана Романів-Тріска. Митці наче пропонують відвідувачам виставки посперечатись про те, «чи мають смисл тематичні виставки»? Ознайомитись з творами можна буде до 5 травня.

Запрошуємо до  Національного музею у Львові ім. А. Шептицького (просп. Свободи, 20) на виставку «АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ»

Третя – «THESAURUS...: Біблія в ілюстраціях фламандських майстрів XVI ст.». Її ми представимо вже незабаром, а саме 16 квітня о 16.00 в Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького, що на пр. Свободи, 20. Виставка триватиме до 2 червня. Хотілось би вже анонсувати, що у межах цієї виставки буде представлено одну з найцінніших книжкових пам’яток з музейної збірки рукописів і стародруків.

У Національному  музеї у Львові ім. А. Шептицького (пр. Свободи, 20) виставковий проект ““THESAURUS SACRARUM HISTORIARUM”: БІБЛІЯ В ІЛЮСТРАЦІЯХ ФЛАМАНДСЬКИХ МАЙСТРІВ XVI СТОЛІТТЯ”

Повертаючись до експозиції «АНГЕЛ-О-ТВОРЕННЯ», пригадалась мені одна життєва історія, яка сталась зі мною нещодавно. Мав дуже цікаво розмову зі своєю онукою. Вдома у мене є іконка зі стилізованим ангелом, однієї з авторинь цієї виставки, яку я за нагоди придбав на одному з благодійних аукціонів.

Так от, онучка питає мене: «Дідусю, а хто це зображений». Я їй і кажу, що то є ангел, той самий, до якого ти на ніч молишся. А вона продовжує «Дідусю, який же прекрасний, від нього лине світло і добро, я буду і далі до нього молитись».

Кожен має свої іменини, кожен має свого ангела-хоронителя, який завжди поруч і оберігає від негараздів. Власне виставка покликана нагадати нам про те, що у цьому житті маємо щось святе, щось вище за матеріальне. Безумно, що всі святі на небі, а ми люди тут на землі – грішні.

Та нам нічого бракує застановляти себе на добрі справи та щирість до оточуючих. Адже це тільки нам вирішувати, як себе поводити по відношенню до рідних, друзів та знайомих. Чи ми будемо правдивими у своїх вчинках і словах, чи навпаки – вирішує кожен для себе. Та пам’ятаймо, що потім збиратимемо врожай своїх справ", – наголошує Ігор Кожан.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/monitoring/kaleido_digest/75396/

Следующая новость
Предыдущая новость

Экскурсия по Санкт-Петербургу. Старейшие храмы Питера. Качественная обувь для ваших деток В игровые автоматы играть бесплатно Доставка цветов в Киеве круглосуточно Как выбрать кроссовки для повседневной носки?

Публикации