УПЦ приєдналась до конференції з міжрелігійного діалогу в Баку

29.12.2017 21:57 15

УПЦ приєдналась до конференції з міжрелігійного діалогу в Баку

У форумі взяли участь близько 150 делегатів із 40 країн. На відкритті конференції виступив президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв. Були зачитані вітальні листи від релігійних лідерів різних конфесій. Зокрема, митрополит Гальський Емануїл зачитав слово патріарха Константинопольського Варфоломія; митрополит Новгородський і Староруський Лев — слово патріарха Московського Кирила, і митрополит Ахалцихський, Тао-Кларджетський і Лазський Феодор — вітальне слово від патріарха Грузинського Ілії.
Перед учасниками форуму також виступив митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука, який зачитав слово предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія. В слові, зокрема, говориться, що «релігійна сфера торкається глибинних пластів людського буття. Тут людина покликана до спілкування з Богом і до виховання благоговіння перед Всевишнім. Однак, разом з тим, це і сфера, в якій ненависть і ворожнеча здатні залишити незгладимі сліди на багато десятиліть». Саме тому, на переконання митрополита Онуфрія, «нашим спільним завданням є утвердження миру як в Україні, так і в багатьох інших країнах спільного проживання православних християн і мусульман. Наші громади, … покликані і сьогодні свідчити про мирний дух істинно релігійної людини».
У спілкуванні з учасниками конференції та арабськими ЗМІ митрополит Лука відзначив важливість ініціативи президента Азербайджану Ільхама Алієва про необхідність міжрелігійної та міжкультурної взаємодії. Зокрема, владика сказав: «Ми живемо у той час, коли будь-який конфлікт намагаються перенести з політичної площини в релігійну». Він також підкреслив, «якщо збройний конфлікт розглядати виключно з політичної позиції, то його можна аналізувати, і, в результаті — погасити. Якщо війни базуються на релігійних принципах, то їх аналізувати значно складніше і, відповідно, легше маніпулювати настроями людей заради продовження конфлікту з метою отримання вигоди, не дивлячись на людські жертви». Митрополит Лука зазначив, що даний форум націлений на те, щоб досягти порозуміння та взаємодії між різними конфесіями та релігійними організаціями, що сприятиме досягненню миру на землі.
В кулуарах конференції представники УПЦ "мали плідне спілкування з учасниками форуму, зокрема з ієрархом Константинопольського Патріархату митрополитом Гальським Еммануїлом", пише сайт УПЦ.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Законное изготовление штампов и печатей в Украине Єпископ УПЦ вибачився за поведінку священика, який зневажив пам'ять воїна АТО Купив дизельный компрессор, вы будете на шаг впереди Инвестиции в новую нейронную сеть SMO Coin Принтер зажевывает бумагу – решение проблемы

Публикации