УПЦ нагородила священиків, волонтерів та військових, які залучені в зоні АТО

25.10.2017 18:53 6

УПЦ нагородила священиків, волонтерів та військових, які залучені в зоні АТО

На початку заходу митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин (Августин), голова Синодального військового відділу УПЦ (МП), очолив заупокійну літію за спочилими захисниками України та молебень.
Після богослужіння митрополит Августин вручив священнослужителям та волонтерам почесні нагороди – медаль «За віру, гідність, честь», а також почесні грамоти.
«Для мене велика духовна радість бути сьогодні у такому товаристві, адже тут присутні священики, які виглядають легендарними не лише в очах віруючих, які їх знають, але і в очах усіх, хто дивиться на те, що відбувається сьогодні у нашій країні. Господь закликає: “Хай сяє світло ваше перед людьми, щоб люди бачили ваші добрі справи, і прославляли Отця вашого, Який на небі”(Мф.5:16)», – зазначив митрополит Августин.
Нагороджуючи священнослужителів та волонтерів, владика зазначив, що серед українських капеланів багато тих, хто готовий віддати своє життя за ближнього.
«Серед наших священників є ті, які можуть бути прикладом для усіх нас, адже нема більше любові того, хто душу свою покладе за ближнього. Сьогодні країна переживає складні часи, благодійників стало менше, тому ми намагаємося служити ближнім тим коштом, що маємо. Віруючі люди несуть у церкву останнє, так і сьогодні Церква збирає допомогу», – сказав голова військового відділу УПЦ.
Настоятель Свято-Воскресенського храму протоієрей Сергій Ющик наголосив, що добрі справи треба робити тихо, однак у волонтерській діяльності не можна обійтися без цифр, тому розповів про зібрані у храмі кошти на благочинність за останній рік.
«Наш Свято-Воскресенський храм засновано як храм соціальної допомоги і підтримки ветеранів. Актив цього храму зумів провести благодійної діяльності майже на 200 тисяч гривень: це 100 тис. гривень – для сімей воїнів, загиблих в Афганістані, 60 тисяч гривень – на підтримку дітей сиріт та дітей, які навчаються в інтернатах прифронтової зони, і решта – на підтримку сімей, які втратили свої домівки на сході України», – розповів протоієрей Сергій Ющик.
Серед нагороджених почесною відзнако Церкви чимало ветеранів афганської війни, які сьогодні активно реагують на події на сході України.
Серед волонтерів, які отримали почесну відзнаку УПЦ, були психологи, які надають допомогу військовим, артисти, які виступкають на передовій, а також волонтери, які опікуються станом здоров’я жителів прифронтових територій.
«Все почалося ще з Майдану – це була наша особиста громадянська позиція. Нас ніхто не організовував, ми самі зорганізувалися, зібралися і поїхали. В останню поїздку ми возили кардіологічне діагностичне обладнання з Інституту серця Тодурова, яким провели у Попасній скринінг більш ніж 150 особам – як дітям, так і дорослим. Також залучалися лікарі вузького профілю, які просто брали відпустку за свій рахунок і їхали надавати допомогу людям у зону АТО», – розповів волонтер, віце-президент громадської організації «Лікарі доброї волі» Володимир Гришин.
Волонтер поділився планами щодо надання медичної допомоги мешканцям прифронтових територій – вже скоро отримати первинну допомогу жителі сходу країни зможуть за допомогою телемосту.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Екс-депутат Житомирської міськради під виглядом клірика вимагає з людей гроші Услуги компании «ФЛАГМАН»: 6 причин использовать профессиональную юридическую консультацию Ваш профессиональный помощник в бракоразводном процессе Клиника “Эксперт” во Львове — партнер здоровья Популярные молодёжные бренды: принт на одежде Streetwear

Публикации