УПЦ МП через Конституційний суд хоче залишити свою назву

28.12.2018 0:29 6

УПЦ МП заявила, що звернеться до Конституційного суду через закон, який зобов’язує її вказувати приналежність до РПЦ. Про це заявив голова юридичного відділу УПЦ МП протоєрей Олександр Бахов, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на Нromadske.ua.

«Ми маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Безумовно, що цей закон порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України. Окрім цього він не відповідає Конституції України та порушує міжнародні зобов’язання, які на себе взяла наша держава», — заявив о. Олександр Бахов.
В УПЦ МП і раніше заявляли, що ухвалений Радою закон втручається у її внутрішні справи.
20 грудня Рада зобов'язала УПЦ (МП) вказувати у своїй назві приналежність до РПЦ. 15 грудня на Об'єднавчому Соборі в Києві створили Православну Церкву України. Її очільником обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія.
Після того, як в Україні заснували єдину Православну Церкву, у державі перестали існувати УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ. Вони саморозпустилися, а нова Церква є їхньою спадкоємицею. Водночас УПЦ МП продовжить існувати окремо.

Згідно зі статутами УПЦ МП і РПЦ перша є частиною останньої, підпорядковуючись в кінцевому рахунку рішенням вищих органів влади РПЦ.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/74080/

Следующая новость
Предыдущая новость

Выбираем качественный ламинат на пол Комфортный сайт для перевода текста Мужские кожаные сумки – удобство и стиль Лучший способ получения прибыли за веселье в Azino777 Добавление отзывов в google maps

Публикации