УПЦ (МП) скаржиться, що влада "неофіційно заборонила" перевізникам доставляти вірян на хресний хід в Київ, кинувши ресурси на підтримку УПЦ КП

23.07.2018 15:24 12

УПЦ (МП) скаржиться, що влада

«Вірянам Української Православної Церкви намагаються перешкодити взяти участь у молебні на Володимирській гірці та Хресному Ході 27 липня у столиці, заборонивши усім перевізникам Овручського району їхати цього дня маршрутом на Київ», — пише сайт УПЦ (МП), посилаючись на інформацію представників Овручської єпархії.
«Вчора-позавчора ми хотіли уточнити чи все буде нормально, нам всі почали масово відмовляти — усі автоперевізники, усі ті, хто має свої автопарки, усі власники мікроавтобусів. Називають різні причини, — повідомив у своєму коментарі протоієрей Олег Домінський, в.о. Народицького благочиння Овручської єпархії, — але неофіційно розповідають, що 27-го виходити на рейси у напрямку Києва їм заборонили спецслужби».
Священик вважає, що таким чином влада намагається штучно створити видимість того, що віруючих Української Православної Церкви менше, аніж прихильників «УПЦ КП».
«На 28-ме число дана вказівка адміністраціям — вони організовують автобуси, у примусовому порядку збираються кошти з підприємців, усіх чиновників в обов’язковому порядку будуть садити в автобуси і везти до Філарета. Все це для того, щоб потім показати по телебаченню, що «Київський патріархат» буцімто підтримують більше українців», — розповів протоієрей Олег.
Інформацію про активне використання адміністративного ресурсу для забезпечення масовості заходів УПЦ КП на День Хрещення «підтверджують у всіх регіонах України», стверджує сайт УПЦ (МП).
Митрополит Запорізькій і Мелітопольський Лука (Коваленко) 16 липня 2018 року направив звернення до чиновників Запорізької обласної державної адміністрації: «До нас надходять скарги від духовенства і прихожан, які повідомляють про те, що ви, ті, хто не розбирається в суті питання, нахабно прикриваючись ім’ям голови Запорізької ОДА, примушуєте представників бізнесу оплатити автобуси для відправки в Київ і участі в заходах, що проводяться 28 липня УПЦ КП. Більш того, щоб заповнити автобуси людьми, ви «ненав’язливо» пропонуєте своїм підлеглим відвідати заходи цієї «релігійної» структури, натякаючи на те, що вони зобов’язані це зробити, в рамках виконання своїх посадових інструкцій».
Архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій (Гутченко) поділився аналогічною інформацією. «За вказівкою “зверху” Сумська облдержадміністрація займається організацією автотранспорту та доставкою людей до Києва на т.зв. хресний хід т.зв. УПЦ КП, – написав на своїй сторінці у фейсбук владика. – Даються вказівки керівникам районів, селищних і сільських рад організувати людей для проведення цього заходу».
У коментарях до його повідомлення користувачі соцмережі повідомили, що і в інших містах України відбувається те ж саме: Тернопіль, Черкащина, Херсон…
«Використовувати чи не використовувати адмінресурс для забезпечення масовості на події «Київського патріархату» — справа тих, хто цим займається, — пиша сайт УПЦ (МП). — Проте перешкоджання вірянам Української Православної Церкви брати участь в урочистостях в День Хрещення Русі є прямим порушенням їхніх конституційних прав».
Слід зазначити, що кількість учасників хресного ходу — один з показників значущості конфесії в суспільному житті країни. У 2015 році спікери УПЦ (МП) заплуталися в підрахунку своїх прихожан, які прийшли на День Хрещення Русі, називаючи цифри від 20 до 100 тисяч учасників.

Источник

Следующая новость
Предыдущая новость

Обучение танцам в Киеве: сальса за 3 месяца! Які одеські квартири дорожче, а які дешевше Большой выбор кровельных материалов на www.кровельные-материалы.in.ua Український католицький університет проводить краудфандингову кампанію на підтримку Центру підприємництва Самые красивые соборы Европы: когда можно будет их посетить

Публикации