УПЦ (МП) продовжує засипати позовами суди через Томос

29.10.2018 20:47 9

УПЦ (МП) продовжує засипати позовами суди через Томос

Єпископ Макарівський УПЦ (МП) і намісник «Десятинного монастиря» Гедеон ( Харон) через суд намагається визнати протиправною та скасувати постанову Верховної Ради від 19 квітня 2018 року «Про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні». Про це повідомляє «Главком» з посиланням на ухвалу Верховного суду від 23 жовтня.

Верховний суд призначив розгляд справи на 27 листопада 2018 року.

За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, на початку жовтня релігійна громада Української Православної Церкви при храмі на ім'я Святителя Миколая Бердянської Єпархії міста Бердянська Запорізької області і Городницький Свято-Георгіївський чоловічий ставропігійний монастир подали судові позови щодо визнання незаконним рішення Верховної Ради, яким вона підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні.

Як відомо, єпископ Гедеон засвітився у низці скандалів, зокрема, погрожував директорці музею історії України Тетяні Сосновській «родовим прокляттям до семи поколінь» у разі подальших спроб демонтувати споруду УПЦ (МП), аргументувавши появу самобуду тим, що уся навколишня земля «історично належить» УПЦ (МП). І ще журналісти викрили у намісника «Десятинного монастиря» наявність двох квартир у столиці, а також Porsche Cayenne.

Нагадаємо, що 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії УПЦ. 11 жовтня Вселенський Константинопольський Патріархат скасував видане у 1686 році в синодальному листі юридичне зобов'язання, яке надало Московському патріарху право призначати Київського митрополита. Президент Петро Порошенко вважає це рішення Синоду Вселенського Патріархату фактичним наданням автокефалії української Церкви.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/orthodox/uoc/73254/

Следующая новость
Предыдущая новость

Сім’ї учасників АТО пройшли реабілітацію в монастирі УГКЦ В УАПЦ кажуть, що продали не монастир, а лише частину комплексу Червоногородського замку Как не ошибиться с выбором табака для кальяна Золотые крестики в Украине со скидкой Сифоны для душевых

Публикации