УПЦ (МП) не змінюватиме свою назву на "РПЦ в Україні", - протоєрей Микола Данилевич

29.10.2018 22:47 60

УПЦ (МП) не змінюватиме свою назву на

В УПЦ (МП) не збирається "віддавати" свою назву на тій підставі, що вона перебуває у єдності з Московським Патріархатом. Про це заявив заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) протоєрей Микола Данилевич, повідомляє Інтерфакс.

"За законодавством нашої країни, не можна дублювати юридичну назву або змінювати її. (...) Неможливо силою змінити назву нашої Церкви. Які б закони не приймали, вони не матимуть сили, тому що будь-який апеляційний суд, я вже не кажу про Європейський суд, скасує таке рішення. Тому ці спроби забрати у нас назву є чистої води рейдерством ", - сказав протоєрей Данилевич.

"Що таке рейдерство, ми всі знаємо, - сказав свщеннік. - Це, по-перше, захоплення майна, по-друге, зміна назви, і зміна керівництва - по-третє. Те, що зараз Філарет і всі, хто навколо нього, хочуть зробити, вони вже намагалися зробити в 1992 році", - повідомив він.

"Якби вони могли змінити назву на" Українська православна церква ", вони б це зробили вже тоді. Але вони не змогли це зробити з тієї ж причини - повторюся, не можна дублювати назви, тому що УПЦ була, вона є, і вона далі буде ", - додали представник Московського Патріархату.

Як повідомляла РІСУ, архиєпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української Православної Церкви Київського Патріархату Євстратій (Зоря) заявив, що Верховна Рада повинна прийняти закон, згідно з яким Українська Православна Церква Московського Патріархату повинна змінити офіційну назву на Російська Православна Церква.

За його словами, після надання Томосу, помісна Церква офіційно буде називатися Українська Православна Церква і це не бажання УПЦ КП або УАПЦ, а є рішенням, яке було обговорено і узгоджено з представниками Вселенського Патріархату.

"Що стосується Церкви Московського Патріархату, яка використовує назву Українська Православна Церква, то у Верховній раді вже другий рік перебуває на розгляді законопроект №5309, який зобов'язує релігійні організації, центр яких перебуває у країні-агресорі, у своїй повній офіційній назві відображати назву тієї релігійної організації, частиною якої вони є", - сказав єрарх.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/confessional/orthodox_relations/73253/

Следующая новость
Предыдущая новость

Ставки на киберспорт – спортивное событие, которое стоит вашего внимания Купить террариум можно и в интернет магазине 3D принтер для вас Оборудование для аквариумов и товары для животных Анонимная помощь от зависимостей

Публикации