УПЦ КП ініціює присвоєння військовим частинам імен українських святих

08.07.2018 0:06 6

УПЦ КП ініціює присвоєння військовим частинам імен українських святих

За ініціативи представників Збройних Сил України, в Синодальній залі Київської Патріархії 2 липня 2018 року відбулася зустріч Патріарха Філарета з представниками Адміністрації Президента України та Збройних Сил України, повідомляє сайт УПЦ КП.

Темою зустрічі стало вивчення та обговорення питання можливості присвоєння військовим частинам Збройних Сил України почесних найменувань святих і праведних землі Української.

Під час зустрічі Предстоятель Київського Патріархату розповів військовим посадовцям про значення ікони в Церкві та християнські символи: «Зверніть увагу на ікону Архистратига Божого Михаїла, на ній святий зображений з мечем, а меч - це символ знищення зла. Християнство - це сила, яка бореться зі злом, з неправдою, і тому на іконах зображують символи сили, такі як меч, спис».

Патріарх Філарет благословив розпочати роботу з обговорення питання про присвоєння військовим частинам імен відомих українських святих та провести спільний круглий стіл, за участі військових священиків Синодального управління військового духовенства, науковців Київської Православної Богословської Академії та представників Збройних Сил України щодо систематизації та богословського обґрунтування даного процесу.

На згадку про зустріч гості подарували Предстоятелю книгу "Історія Українського війська", після чого було зроблено спільне фото.

Участь у зустрічі азяли: Голова Інформаційного управління архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Перший заступник Голови Синодального управління військового духовенства протоєрей Тарас Мельник, військовий священик Костянтин Лозінський, Радник Заступника Голови Адміністрації Президента України, Голова ГО «Центр Мілітарної Історії» Василь Павлов, Начальник управління інформаційно-пропагандиського забезпечення Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України капітан І рангу Андрій Коренько, офіцер відділу взаємодії з військовими капеланами центру морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Максим Пономарьов.

Додамо, що указом Путіна деяким частинам російської армії присвоєно назви українських міст - Львова, Житомира та Ніжина.

Так, шостий танковий полк російської армії названо "гвардійським Львівським", 68-й танковий полк - "гвардійським Житомирсько-Берлінським", 163-й танковий полк - "гвардійським Ніжинським".

Це пов'язано, як заявляють у Росії, з тим, що ці частини свого часу брали участь у звільненні зазначених міст від військ нацистської Німеччини у період Другої світової війни. 69-й полк, наприклад, отримав ім'я "Житомирського" ще 1944 року за наказом Сталіна, проте після розпаду СРСР був розформований. Його відновили лише 2017 року.

Ссылка на первоисточник: https://risu.org.ua/ua/index/all_news/community/faith_and_weapon/71741/

Следующая новость
Предыдущая новость

Получение гражданства и вида на жительство в Украине Митрополит УПЦ відсвяткував у Севастополі день військово-морського флоту Росії Отличная частная клиника в Киеве Компания, завоевавшая доверие азартных игроков! Лучшие и новые автоматы в казино Вулкан

Публикации